Promyk błyszczy na szczycie tabeli

11:29, 13.10.2024 B.S. Aktualizacja: 07:34, 14.10.2024

Piłkarze Promyka zadomowili się na szczycie tabeli warszawskiej Ligi okręgowej. W sobotnie popołudnie 12 października drużyna Rafała Murasa wygrała w Nowej Suchej 3:2 z Unią Warszawa. Lider zebrał w dziesięciu meczach 24 punkty. W czołówce ścisk.

Świetnie w rozgrywkach warszawskiej Ligi okręgowej poczyna sobie Promyk. Piłkarze z Nowej Suchej przed tygodniem wywalczyli pierwsze miejsce i wygląda na to, że nie zamierzają go oddać. W sobotę potwierdzili dobrą dyspozycję meczem domowym.

Promyk na prowadzenie wyszedł w 19 minucie po golu Jana Kowalika. Chwilę później goście doprowadzili do remisu. Ten wynik utrzymał się do przerwy. W 71 minucie spotkania, jak relacjonuje klub, to goście wyszli na prowadzenie. W 84 minucie do remisu doprowadził Radosław Grefkowicz. Było o co walczyć, do zgarnięcia były nie tylko 3 punkty, ale i utrzymanie oczka przewagi nad drugim zespołem z tabeli. W 87 minucie ponownie Radosław Grefkowicz wpisał się na listę strzelców i dał drużynie upragnione zwycięstwo.

Sytuacja w tabeli po zwycięstwie z warszawską Unią jest świetna. Promyk zgarnął 3 punkty i ma ich łącznie 24, więc pierwsze miejsce zostanie utrzymane. Drużyna z Nowej Suchej rozegrała o spotkanie więcej niż warszawskie drużyny Olimpii, Pro i Białych Orłów. Wszystkie te ekipy mają po 19 punktów i grają w niedzielę 13 października.