Bzura ograła wicelidera

19:25, 06.05.2024 B.S. Aktualizacja: 19:28, 06.05.2024

Miniony niedzielny wieczór kibice biało-zielonych znów spędzili z uśmiechem na twarzy. Zwycięstwo nad wiceliderem w Płochocinie sprawiło, że Bzura ma już 9 punktów przewagi nad UKS Ołtarzew, drugą drużyną w tabeli warszawskiej Klasy B. Piłkarze Grzegorza Szypszaka wygrali pewnie i wysoko 6:1 i już czekają na kolejnych rywali.

W niedzielne popołudnie 5 maja w Płochocinie mierzyły się dwie najlepsze drużyny rozgrywek. Bzura Chodaków bezapelacyjnie walczy o awans i chciała podtrzymać zwycięską passę. FC Płochocin po 4 zwycięstwach z rzędu chciał nawiązać walkę z najmocniejszą drużyną Klasy B.

- Od samego początku dało się wyczuć stawkę meczu i widać było dużą nerwowość w poczynaniach obu drużyn, aż do czasu zdobycia prowadzenia przez nasz zespół. Najpierw w 22 minucie gola zdobywa nasz kapitan Robert Wasilewski wykorzystując rzut karny, a chwilę później Mateusz Tymorek podwyższa na 0:2.

W drugiej połowie drużyna Płochocina, nie mając nic do stracenia zaciekle atakuje stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Niestety po jednej z nich w wyniku rykoszetu od naszego zawodnika tracimy gola co jeszcze wzmocniło ataki gospodarczy. Na szczęście trochę osłabiło to ich szeregi obronne i pozwoliło nam na zdobycie trzech goli (Tymorek, Surmański, Wyrembowski) w przeciągu 8 minut, a to pozwoliło na przejęcie całkowitej kontroli nad tym spotkaniem naszej drużynie. Na koniec jeszcze Maciej Brdeja ustanawia wynik końcowy na 1:6 pewnie wykorzystując rzut karny.

To było dobre widowisko, które mogło się podobać zgromadzonym kibicom. Dziękujemy drużynie gospodarzy za walkę i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu -

- podsumowała Bzura w mediach społecznościowych.

Potknięcie Płochocina wykorzystał UKS Ołtarzew i wskoczył na drugie miejsce z dorobkiem 47 punktów. Płochocin ma ich 45. W ramach XXI kolejki Bzura rozegra wyjazdowe spotkanie z rezerwami KS Blizne. Mecz obędzie się 12 maja o 18:00.