Zamknij

Wisła lepsza od Orkana

18:06, 07.04.2024 B.S. Aktualizacja: 18:25, 07.04.2024
Skomentuj

W meczu XVII kolejki płockiej Klasy B Orkan Sochaczew przegrał z Wisłą Główina-Sobowo 5:1. Mecz na stadionie przy ul. Warszawskiej 80 rozegrano w sobotnie popołudnie 6 kwietnia. Była to 16 porażka piłkarzy Dariusza Dzięgielewskiego w trwającym sezonie. W XVIII kolejce drużynę czeka wyjazdowe spotkanie z Wisłą Nowy Duninów.

[FOTORELACJA]13798[/FOTORELACJA]

Piłkarze Orkana w ostatnich meczach mieli całkiem nieźle nastawiony celownik. Kibice zgromadzeni przy ul. Warszawskiej wiosną obejrzeli już 21 goli. 7 z nich padło po strzałach gospodarzy. Goście w 3 meczach zdobyli ich 14. Choć waleczna postawa Orkana mogła się podobać, to niestety ciągle forma nie przekłada się na zdobycz punktową. Na koncie drużyny z Warszawskiej ciągle tylko 3 punkty wywalczone we wrześniu minionego roku z Wisłą Nowy Duninów.

W sobotnie popołudnie 6 kwietnia do Sochaczewa przyjechała Wisła Główina-Sobowo. Obie drużyny w pierwszej części meczu grały dość rozważnie. Orkan nie tracił dystansu, choć to goście wyszli na prowadzenie. Pierwsze minuty drugiej połowy także przyniosły kolejnego gola. Orkan nie poddał się i konsekwentnie szukał szansy dobrym rozgrywaniem piłki, grą skrzydłem i szukaniem dośrodkowań. Ta konsekwencja mogła się podobać, zwłaszcza że cel udało się osiągnąć po niespełna kwadransie gry w drugiej połowie. Dokładne podanie na prawo, techniczne dośrodkowanie i celny strzał z główki - piłka wpadła do bramki. Orkan nawiązał walkę.

Niestety radość nie trwała długo, bo wicelider szybko odpowiedział trafieniem. Sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów i... gol. Kolejna bramka dla gości była kopią akcji Orkana, czyli dokładnego dośrodkowania i strzału z główki. Wisła znów uciekła zrezygnowanym gospodarzom. Ostatecznie wicelider zgarnął 3 punkty i wygrał 5:1.

Kolejny tydzień i... kolejna Wisła na horyzoncie. W XVIII kolejce rywalem drużyny Dariusza Dzięgielewskiego będzie ekipa z Nowego Duninowa. Mecz zaplanowano na sobotę 13 kwietnia. Pierwszy gwizdek o 16:00.