Piłkarze Teresina wygrali drugi mecz z rzędu

10:45, 07.04.2024 B.S. Aktualizacja: 10:59, 07.04.2024

Grający trener Adrian Binienda nastraja drużynę i mobilizuje kolegów do gry. Po zwycięstwie nad Watrą Mrozy KS Teresin wygrał na własnym boisku z LKS-em Promna 1:0. Mecz XIX kolejki V ligi rozegrano w sobotnie popołudnie 6 kwietnia. Jeśli Escola i Podlasie stracą punkty, to Teresin utrzyma bezpieczną 10. pozycję i pozostanie nad strefą spadkową.

[FOTORELACJA]13796[/FOTORELACJA]

Przed tygodniem KS Teresin pokonał 2:1 Watrę Mrozy. Mecz nie należał do najłatwiejszych, ale zakończył się wywiezieniem 3 punktów z terenu rywala. W sobotnie, słoneczne popołudnie do Teresina przyjechała drużyna z górnej części tabeli V ligi. To już zwiastowało emocje, zwłaszcza że piłkarze KS-u wielokrotnie pokazywali, że lubią i umieją grać z wyżej notowanymi rywalami.

Mecz był dość wyrównany. Obie drużyny w pierwszej części spotkania starały się głównie nie stracić bramki. Dużo więcej działo się mniej więcej od 60 minuty. Sędzia coraz częściej, pod byle pretekstem używał gwizdka i szastał żółtymi kartkami, jakby rozdawał karty. Łącznie w całym meczu pokazał ich 9.

W 60 minucie szansę na gola w sytuacji sam na sam miał Michał Nowakowski, który niestety nie opanował piłki. Ta wplątała się utalentowanemu napastnikowi pod nogi. 10 minut później zawodnik KS-u po fantastycznym przyjęciu i minięciu rywala posłał futbolówkę z pół volleya nad poprzeczką.

Gdzie KS nie może tam Cezarego pośle

Wizytówką Cezarego Czarneckiego jest charakter, upór i determinacja. Te cechy sprawiły, że napastnik drużyny z Teresina poszedł za akcją do końca, nie zwracając uwagę na krzyki i szarpaninę w polu karnym. Po wrzutce i niepewnej interwencji bramkarza dopadł on do piłki i wpakował do bramki. Niestety charakter zawodnika dał o sobie znać także w końcowych minutach spotkania, gdy ponownie wpisał się on do protokołu sędziowskiego. Choć faul nie był na "żółtko", to jednak zawodnik dał pretekst sędziemu, który z wielką radością mógł znów wyciągnąć kartkę i w konsekwencji wyrzucić go z boiska. Teresin kończył mecz w 10.

Fenomenalnego gol mógł paść w 83 minucie po mocnym strzale zza pola karnego. Kacper Stencel biegł równolegle do bramki i huknął w poprzeczkę z około 30 metrów. Ostatecznie KS cofnięty do obrony w ostatnich 3 minutach dowiózł zwycięstwo 1:0 i uciekł ze strefy spadkowej.

- Wiem, że każdy punkt, każde nasze zwycięstwo będzie podnosiło ten zespół na duchu. To wszystko pomoże nam w walce o utrzymanie w V lidze. Taki jest nasz cel. Gol Czarka dał nam dziś zwycięstwo. On zawsze wkłada w grę nie 100, a 120%. Jest bardzo ambitny i walczy do końca, to dziś nam było potrzebne. Zadecydował o wyniku, o 3 punktach, które zostają w Teresinie, a w ferworze walki dostał 2 żółte kartki. Zespół po zimie jest mocno przemeblowany, więc ciągle staramy się to wszystko odbudować. Myślę, że dziś cała drużyna wykonała swoje zadanie i mamy powody do radości ze zwycięstwa -

- powiedział po meczu grający trener Adrian Binienda.

W ramach XX kolejki piłkarzy Adriana Biniendy czeka wyjazd do Kozienic. Mecz z Energią odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o 15:00.