Lena Suchowolak i Mikołaj Olejnik ze srebrem w przełajach

18:01, 27.11.2023 B.S. Aktualizacja: 18:02, 27.11.2023

Filipidibus w miniony weekend pracował na pełnych obrotach, żeby dowieźć utalentowanych zawodników Andrzeja Andryszczyka na najważniejsze zawody. Daria Duda nie dała szans konkurencji w Spale, a Lena Suchowolak i Mikołaj Olejnik świetnie spisali się na przełajowych szlakach w Drzonkowie. Reprezentanci UKS Filipides Reresin wywalczyli srebrne medale na sobotnich 95 Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

To był bardzo pracowity weekend zawodniczek i zawodników UKS Filipides Teresin. Choć sportowa rywalizacji przeniosła się do hali, to odważni plenerowcy i przełajowcy rywalizują na leśnych szlakach. W sobotę 25 listopada podopieczni Andrzeja Andryszczyka wyruszyli do Drzonkowa na przedmieściach Zielonej Góry. Tam wraz z nimi stawiło się łącznie 550 sportowców reprezentujących 169 klubów. Poza walką o tytuł mistrza przełajów zawodnicy rywalizowali także o kwalifikację do reprezentacji na grudniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Brukseli.

- Trasa była bardzo interesująca i wymagająca. Było dużo zakrętów, każda pętla, która liczyła sobie około kilometra, składała się z ok. 50 m odcinka piaszczystego. Zawodnicy biegali również wzdłuż oczka wodnego i przebiegali przez mostek. Meta zaś została zlokalizowana na hipodromie -

- opisywał trener Andrzej Andryszczyk.

Trzeba przyznać, że starty w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych poszły znakomicie. Lena Suchowolak wywalczyła srebro na dystansie 2 kilometrów w kategorii U20. Także srebrny medal zawisł na szyi Mikołaja Olejnika, który biegł na 3 kilometry w kategorii U18. W tej samej kategorii na 2 kilometry 5 miejsce wywalczyła Regina Brudny.

Wielkim zaangażowaniem wykazują się także rodzice, trenerzy i przyjaciele sekcji UKS FIlipides Teresin. Poza trenerem Andrzejem Andryszczykiem warto wskazać Artura Błasińskiego oraz Wiesława Paradowskiego. Niezawodnie drużynę wspiera też trener, tata Tomasz Olejnik.

Źródło: Andrzej Andryszczyk, UKS Filipides Teresin