Zamknij

Daria Duda halową rekordzistką Polski

17:46, 27.11.2023 B.S. Aktualizacja: 18:08, 27.11.2023
Skomentuj

W sobotę 25 listopada najlepsi młodzi lekkoatleci spotkali się w Spale podczas Ogólnopolskiego Halowego Finału programu Lekkoatletyka dla każdego. W tym znamienitym gronie pojawiła się także Daria Duda, zawodniczka UKS Filipides Teresin. Podopieczna trenera Andrzeja Andryszyka czasem 41,56 ustanowiła nowy rekord Polski i została mistrzynią biegu na 300 metrów w kategorii wiekowej U14.

Pogoda się zmienia, pory roku mijają, a zawodniczki i zawodnicy trenera Andrzeja Andryszczyka konsekwentnie wygrywają największe sportowe imprezy w Polsce. Miniony weekend był dla sekcji UKS Filipides Teresin niezwykle udany. Fenomenalnie w Spale zaprezentowała się Daria Duda. Młoda zawodniczka wygrała swoją konkurencję biegową podczas Ogólnopolskiego Halowego Finału programu Lekkoatletyka dla każdego. 

- W dniu 25 listopada 2023 roku odbyła się w Spale kolejna edycja Ogólnopolskiego Halowego Finału Ldk! W tym roku była ona wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy gośćmi byli zawodnicy z zagranicy, którzy dostali szansę rywalizacji z naszymi najlepszymi zawodniczkami oraz zawodnikami dzięki środkom unijnym w ramach programu Erasmus+ pozyskanych na realizację projektu Athletics 4 Health, którego Koordynatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięła również udział grupa młodzieży z Czwartków Lekkoatletycznych. Wspaniała rywalizacja odbywała się w ponad 20 konkurencjach. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy w/g tabel w poszczególnych konkurencjach. Łącznie kadra Mazowsza liczyła 39 osób. Nasi zawodnicy zaprezentowali indywidualnie swoje umiejętności w 4 konkurencjach. Mistrzynią biegów na 300m w kategorii U14 okazała się nasza niezawodna Daria Duda, która z czasem 41,56 ustanowiła nowy rekord Polski - 

- napisał trener Andrzej Andryszczyk w mediach społecznościowych. Daria wygrała w kategorii międzynarodowej oraz w kategorii LDK.

- W biegu na 600m U12 wystąpiła Wiktoria Śniadoch, która poprawiła swój halowy rekord zajmując ostatecznie 6 miejsce. Filip Olejnik U14 również ustanowił swój rekord życiowy, ale w biegu na 1000m, natomiast Pola Giejbatow U12 zaprezentowała swoje umiejętności w skoku w dal. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli, a konkurencja była duża i silna. Wisienką na torcie były biegi sztafet wszystkich województw oraz sztafet złożonych z zagranicznych gości. Do sztafety 8x200m województwa mazowieckiego powołane zostały 2 nasze młode zawodniczki: Wiktoria oraz Daria. Dziewczyny zrobiły fantastyczne zmiany, które przybliżyły całe województwo do zdobycia 2 miejsca.

To nie jedyne doskonałe wiadomości płynące z sekcji lekkoatletycznej w Teresinie. Srebrne medale w biegach przełajowych wywalczyli Lena Suchowolak i Mikołaj Olejnik. 

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%