Zamknij

Wojownicy walczyli w Mistrzostwach Mazowsza

14:32, 26.11.2023 B.S. Aktualizacja: 14:34, 26.11.2023
Skomentuj

W Sochaczewie w minioną sobotę 25 listopada odbyła się kolejna, wielka impreza sportów walki. Widzowie i rodzice w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego dopingowali niemal 200 zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Mazowsza Ju-Jitsu Dzieci, Młodzieży i Seniorów w kimonach i bez. Zawody zorganizował UKS Dragon Fight Club Sochaczew. Gospodarze wywalczyli 14 medali. 

Sochaczewska sekcja sportów walki ma sporo pracy. Nasi Dragoni startują z sukcesami w zawodach w całej Polsce, szkolą sędziów, a także organizują cykliczne imprezy, jak zawody Amatorskiej Ligi MMA, czy Mistrzostwa Mazowsza w Ju-Jitsu. Te w minioną sobotę 25 listopada odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego. 

Łącznie do rywalizacji na sochaczewskich matach przystąpiło 190 zawodników i zawodniczek. Dzieci i młodzież rywalizowali w kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat. Równolegle do walk przystąpili także seniorzy, którzy podobnie, jak młodsi koledzy i koleżanki rywalizowali w podziale na kategorie wagowe w gi i no gi, czyli bez klasycznych kimon. Łupem Dragonów na Mistrzostwach Mazowsza Ju-Jitsu padło aż 14 medali. Zawodnicy sochaczewskiego klubu wywalczyli 6 złotych krążków, 4 srebrne i 4 brązowe. 

Organizatorem zawodów był UKS Dragon Fight Club Sochaczew. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta, a także środkom własnym młodzi zawodnicy i zawodniczki przystąpili do sportowej rywalizacji za darmo. Mistrzostwa Mazowsza Ju-Jitsu Dzieci i Młodzieży, a także Seniorów Gi i No Gi odbyły się pod patronatem burmistrza miasta Sochaczew Piotra Osieckiego, Polskiego Związku Ju-Jitsu oraz Mazowieckiego Związku Ju-Jitsu.

Foto: Miasto Sochaczew

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%