Zamknij

SKTS liderem Ekstraklasy Kobiet

20:46, 19.11.2023 B.S. Aktualizacja: 20:51, 19.11.2023
Skomentuj

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego kończy weekend na pozycji lidera Ekstraklasy Kobiet. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka rozegrały dwa pasjonujące mecze zakończone zwycięstwami. W piątek 17 listopada sochaczewianki pokonały Bebetto AZS UJD Częstochowę 3:1, a w niedzielę 19 listopada Fibrain KU AZS Politechnikę Rzeszów 3:0. Kolejne spotkanie w Chodakowie odbędzie się już 8 grudnia. 

Kalendarz Ekstraklasy Kobiet nie rozpieszcza. Ligowe granie dzielone jest długimi przerwami. Z nich na szczęście zwycięsko wychodzi drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego. Miniony weekend przyniósł 2 ważne zwycięstwa drużyny Bronisława Gawrylczyka. 

W piątek 17 listopada SKTS wyruszył do Częstochowy na mecz z wicemistrzyniami Polski minionego sezonu. Zwycięstwo odniesione na wyjeździe smakuje podwójnie.

W ramach V kolejki sochaczewianki grały na własnym terenie w Chodakowie. Tym razem w hali sportowej MOSiR przy ul. Chopina 101 w niedzielne popołudnie 19 listopada stawiły się debiutantki z Rzeszowa wzmocnione Zuzanną Wilegos, która przed sezonem dołączyła z SKTS-u do drużyny ze swoich rodzinnych stron. Dlatego właśnie najciekawiej zapowiadało się spotkanie numer 2. Zwycięsko z niego wyszła reprezentantka SKTS-u Magdalena Sikorska. 

Dobra dyspozycja zawodniczek zaowocowała najwyższą lokatą w Ekstraklasie Kobiet. Po 5 rozegranych meczach SKTS ma 12 punktów, tyle samo, co drużyna z Wrocławia. 11 oczek ma KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, choć ta drużyna rozegrała o spotkanie mniej. Najbliższe spotkanie z KS AZS UE Wrocław odbędzie się w Chodakowie 8 grudnia o 17:00. 

V kolejka Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym:

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0

Irina Ciobanu – Dominika Wołowiec 3:0 (11:3, 11:4, 14:12)

Magdalena Sikorska – Zuzanna Wielgos 3:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:9)

Ilona Sztwiertnia – Aleksandra Guzik 3:0 (11:5, 11:8, 11:3)

Foto: Maciej Frankowski, Urząd Miasta

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Feliks Feliks

0 0

A gdzie tabela? 20:44, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%