Zamknij

Piłkarze przegrali z pogodą

18:57, 19.11.2023 B.S. Aktualizacja: 19:14, 19.11.2023
Skomentuj

Jesienne i wiosenne granie to wielki znak zapytania. Choć wyższe temperatury towarzyszą nam do listopada, to jednak nagły, pierwszy atak zimy paraliżuje nie tylko drogowców, ale i piłkarskie rozgrywki. Tak właśnie było w miniony weekend 18-19 listopada. Niestety ze względu na silne opady deszczu ze śniegiem wiele ekip zrezygnowało z rozgrywania swoich spotkań ze względu na stan boisk. Poszkodowanymi są między innymi piłkarze Orkana i KS Teresin. 

Z pogodą co prawda człowiek może toczyć zaciętą walkę, ale raczej z góry skazany jest na niepowodzenie. W kwestii piłkarskiej uprzywilejowani są ci, którym grać przychodzi na sztucznych, podgrzewanych murawach. Niestety opady deszczu ze śniegiem wpłynęły negatywnie na terminarz zaplanowanych spotkań między innymi w płockiej Klasie B oraz V lidze. Poszkodowane są nasze drużyny z Teresina i Sochaczewa. 

Ostatni mecz w płockiej Klasie B czekał seniorów Orkana. Piłkarze Dariusza Dzięgielewskiego mieli zakończyć jesień meczem wyjazdowym z Mazowią Słubice. Ten został zaplanowany na niedzielę19 listopada. 

- Mecz odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Mecz zostanie rozegrany na wiosnę - 

- poinformował KP Orkan Sochaczew.

W Święto Niepodległości KS Teresin rozgrywał mecz domowy XIV kolejki V ligi w Milanówku. Gospodarze, choć w roli gości, mają do dyspozycji sztuczne boisko. Ostatecznie drużyna Sebastiana Kęski wygrała 1:0. Tygrys Huta Mińska tak uprzywilejowany nie jest. W tym wypadku pogoda ograła wszystkich i pokrzyżowała piłkarskie plany związane z 18 listopada. 

- Mecz z Tygrysem odwołany. Jeżeli Indianie zbierają jesienią chrust to znaczy, że będzie sroga zima. Boisko Tygrysa zasypane śniegiem - 

- poinformował KS Teresin w mediach społecznościowych. Organizatorzy przełożyli aż 5 spotkań. Ostatecznych terminów jeszcze nie ma. Rozgrywki zostaną wznowione najprawdopodobniej na wiosnę, o ile pogoda dopisze. 

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%