Zamknij

Mazowiecki Turniej Judo i camp z gwiazdą

17:11, 19.11.2023 B.S. Aktualizacja: 17:54, 19.11.2023
Skomentuj

To był weekend pod znakiem judo w Sochaczewie. Przez całą sobotę 18 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rywalizowało ponad 300 młodych zawodniczek i zawodników, którzy wzięli udział w Otwartym Mazowieckim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Zawody zorganizował UKS "Siódemka" Judo Sochaczew. Trener i organizator Janusz Piechna przygotował jeszcze jedną niespodziankę, czyli mistrzowski trening z gwiazdą światowego judo.

To był niewątpliwie pracowity weekend trenera Janusza Piechny, a także zawodników UKS Siódemka Sochaczew. W sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul Staszica pojawiło się ponad 300 zawodniczek i zawodników, którzy wystartowali w Otwartym Mazowieckim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Najmłodsi adepci judo nie ustępują charakterem swoim starszym kolegom i dają z siebie wszystko. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w latach 2009-2010, 2011-2012, 2013-2014, 2015-2016. Nie zabrakło drużyn z Ukrainy, Niemiec i Danii. 

Wśród zaproszonych gości była także Agata Perenc. Zawodniczka KS Polonii Rybnik to dwukrotna mistrzyni Polski Seniorów i Młodzieżowców. Nie zabrakło także innych niespodzianek zorganizowanych przez trenera Janusza Piechnę.

Po sobotnich zawodach przyszedł czas na szkolenie w postaci campu sportowego z gwiazdą światowego formatu. W tym roku do Sochaczewa przybył Kotaro Sasaki, który w niedzielę 19 listopada poprowadził w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 specjalny trening. Zawodnik pochodzi z rodziny o sportowych tradycjach, szkolił się pod okiem medalistów olimpijskich, sam był trzecim zawodnikiem Japonii. Na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie także zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Kotaro Sasaki to także były trener reprezentacji Polski w judo. Co ciekawe, płynnie mówi po polsku i pasjonuje się kaligrafią. 

Foto: Janusz Piechna, UKS Siódemka Sochaczew

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Janusz PiechnaJanusz Piechna

0 0

Na mazowieckim Turnieju Judo organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy " Siódemka" Sochaczew było 434 zawodników. Odsyłam do informacji na stronie www.judostat.pl 18:01, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%