Zmiana trenera i cenne punkty Promyka

19:48, 04.06.2023 B.S. Aktualizacja: 11:10, 05.06.2023

Promyk Nowa Sucha pożegnał trenera i pokonał Spartę Jazgarzew 2:0 w meczu XXVIII kolejki warszawskiej Football Masters Ligi okręgowej. Drużyna zajmuje 12 miejsce, ale jest bezpieczna i już powoli może snuć ambitne plany związane z walką o wyższe miejsce w kolejnym sezonie. Do zakończenia rozgrywek pozostały 2 kolejki. Mecz ze Spartą rozegrano w sobotę 3 czerwca.

Jan Ruciński nie jest już trenerem Promyka Nowa Socha. Nowszy szkoleniowiec zastąpił Marcina Jaworskiego i dołączył do drużyny pod koniec 2022 roku. Trzeba przyznać, że nie wiele wniósł względem pozycji drużyny w rozgrywkach. Można śmiało stwierdzić, że decyzja zmianie trenera była chybiona, zwłaszcza, że spadek Marcinowi Jaworskiemu nie groził. Wiosną drużyna nie zachwycała i długo czekała na punkty. Przed meczem ze Spartą Jazgarzew klub poinformował, że trenerem seniorów zostanie Rafał Muras, który pracę zaczyna od zwycięstwa.

- Rafał Muras dotychczas prowadził młodzieżowe drużyny w naszym Klubie i aktualnie jest opiekunem roczników 2008 oraz 2012. Teraz dojdzie mu nowy obowiązek, aby pomóc pierwszej drużynie Promyka w walce o utrzymanie w Football Masters Warszawskiej Lidze Okręgowej -

- poinformował klub.

Promyk na zdobycz bramkową czekał 4 mecze. Ostatnie wyniki to zdecydowanie koncerty rywali, którzy aplikowali drużynie z Nowej Suchej po kilka goli. Passę w sobotnim spotkaniu przerwał Bartłomiej Rybak.

- 412 minut czekania i koniec. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Bartłomiej Rybak trafia na 1:0 w meczu ze Spartą Jazgarzew -

- napisał Promyk Nowa Sucha.

Drugiego gola w meczu zdobył były trener drużyny Marcin Jaworski, który na listę strzelców wpisał się w 68 minucie meczu.

Na wywalczony w meczu komplet punktów Promyk czekał aż 11 spotkań. Ostatnie zwycięstwo drużyna odniosła w meczu XVII kolejki z Koroną Góra Kalwaria. Od tego czasu Promyk stracił 34 gole strzelając zaledwie 6.

Wynik cieszy i z pewnością pomoże drużynie powalczyć o punkty w końcówce sezonu. Do rozegrania pozostały już tylko 2 mecze. 10 czerwca Promyk zmierzy się z Rysiem Laski, a w ostatnim meczu sezonu drużyna Jana Rucińskiego zagra u siebie z rezerwami Pogoni Grodzisk Mazowiecki.