Zamknij
REKLAMA

XXI Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej: drużyny wylosowane

23:55, 22.05.2023 red. Aktualizacja: 14:47, 23.05.2023
Skomentuj

W poniedziałek 22 maja w kramnicach miejskich odbyło się losowanie grup XXI Turnieju Dzikich Drużyn w piłce nożnej o puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek”, który odbędzie się w 27 maja w Chodakowie na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 7. Do rywalizacji przystąpi 55 zespołów. To rekordowa liczba drużyn w całej historii turnieju.

[FOTORELACJA]12531[/FOTORELACJA]

W poniedziałek 22 maja kramnice miejskie zapełniły się miłośnikami piłki nożnej. W patio miało miejsce losowanie grup XXI Turnieju Dzikich Drużyn, który odbędzie się w Chodakowie 27 maja. Organizatorzy zadbali o piękną multimedialną oprawę. Na dużym telebimie najpierw wyświetlone zostały filmy, w których znane postacie sportu zapraszały do udziału w turnieju. Wśród nich byli m.in. Szymon Marciniak, najlepszy polski sędzia piłkarski, Przemysław Babiarz, znany komentator sportowy, czy Artur Partyka, były skoczek wzwyż.

Na sali oprócz zawodników i zawodniczek biorących udział w turnieju, obecny był gość specjalny – Marcin Oleksy. To bez dwóch zdań najpopularniejszy amp futbolista, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wszystko to zasługa nagrody, którą otrzymał. FIFA wręczyła mu bowiem nagrodę im. Ferenca Puskasa za zdobycie najpiękniejszej bramki na świecie w 2022 roku.

- Jako młody chłopak też brałem udział w takich turniejach, dlatego bardzo się cieszę z zaproszenia. Jestem na losowaniu i będę również podczas turnieju, na którym będę chciał zagrać. Przed wypadkiem byłem bramkarzem, a obecnie jako apm futbolista gram na pozycji napastnika –

- powiedział zawodnik Warty Poznań.

W tym roku do rywalizacji przystąpi rekordowa liczba drużyn. Łącznie 55 zespołów będzie rywalizowało w pięciu kategoriach:

- Skrzat chłopcy

- Orlik chłopcy

- Orlik dziewczęta

- Junior

- Open mężczyzn

Swojego zadowolenia z frekwencji nie krył Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych, główny pomysłodawca i organizator turnieju.

- Nie spodziewałem się takiej liczby zgłoszeń. 55 zespołów to ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek na naszym turnieju –

- powiedział po losowaniu Maciej Małecki.

Oprócz rywalizacji sportowej odbędzie się piknik rodzinny, na którym będzie wiele atrakcji: animacje dla dzieci, dmuchańce i grochówka. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Początek turnieju o 9.00.

Sponsorem głównym XXI Turnieju Dzikich Drużyn w piłce nożnej, jak również Pikniku Rodzinnego, który towarzyszy turniejowi jest PKN Orlen.

 

(red.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

ciekawyciekawy

5 2

To wiceminister Małecki ma dziś wolne od Sasina ? 11:24, 23.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sklem rowerowysklem rowerowy

4 2

sami faceci.syn ziemi boi sie kobiet 12:18, 23.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwertyqwerty

0 0

na widowni jeśli chodzi o dorosłą cześć to spora cześć osob dla których nadchodzącą jesień to być albo nie być, brakowało tylko jednej pani 09:41, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%