Rugbiści Orkana wygrywają w Krakowie. Teraz czas na Awenta Pogoń Siedlce

09:03, 22.05.2023 red. Aktualizacja: 07:42, 23.05.2023

W wyjazdowym meczu RC Orkan nie dał szans Juvenii Kraków. Rugbiści Macieja Brażuka prezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszej części meczu. W drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie to sochaczewska drużyna cieszyła się ze zwycięstwa z bonusem. Spotkanie XVII kolejki Ekstraligi rugby zostało rozegrane w niedzielę 21 maja w  Krakowie i zakończyło się wynikiem 21:36. Teraz czas na ostatni mecz rundy zasadniczej. Do Sochaczewa przyjeżdża Awenta Pogoń Siedlce.

Podopieczni Macieja Brażuka w pierwszej połowie zagrali koncertowo i na przerwę schodzili prowadząc 24:0. W drugiej części meczu Juvenia Kraków zabrała się za odrabianie strat. Mecz zrobił się ciekawy, ale ostateczne słowo należało do sochaczewskiej drużyny.  Pieter Willem Steenkamp wpadł na pole punktowe niemal równo z 80. minutą i ustalił wynik meczu na 21:36.

Teraz sochaczewski zespół czeka ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. W niedzielę 28 maja do Sochaczewa przyjedzie Awenta Pogoń Siedlce. RC Orkan Sochaczew cały czas walczy o utrzymanie trzeciej pozycji w tabeli, co pozwoli na rozegranie spotkania o brązowy medal w Sochaczewie. Za plecami czai się zespół Edach Budowlani Lublin, który ma tyle samo „oczek” na koncie i też myśli o trzeciej lokacie na koniec sezonu zasadniczego.

Juvenia Kraków - RC Orkan Sochaczew 21:36 (0:24)

Punkty: Pieter Steenkamp 11, Krystian Olejek 5, Cyprian Majcher 5, Andre Meyer 5, Jonathan O'Neill 5, Matias D'Avanzo 5

RC Orkan: Gołębiowski (Zieliński), Gadomski (Pisarek), Lewandowski (Kacprzak), Zarovnyi, Olejek (O. Polakowski), A. Szwarc (Mechecki), Majcher, Meyer, Plichta (Pętlak), Steenkamp, Sadowski (Szydełko), Jonathan O'Neill, Kępa, Wróbel (A. Szwarc), D'Avanzo