Zamknij
REKLAMA

Puchar Polski MMA 2023 w Sochaczewie

17:18, 25.03.2023 B.S. Aktualizacja: 17:54, 25.03.2023
Skomentuj

Zawodnicy Amatorskiej Ligi MMA w sobotę 25 marca rozgościli się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Staszica. Do rywalizacji w Pucharze Polski MMA 2023 przystąpiło ponad 300 zawodników z całego kraju. Nie zabrakło Dragonów i bardzo ciekawych gości wprost z największych sportowych aren.

[FOTORELACJA]12377[/FOTORELACJA]

Puchar Polski MMA 2023 zachwycił poziomem walk i frekwencją. Tym razem do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodniczek i zawodników z topowych klubów sportów walki z całego kraju. Drużyna gospodarzy, a także współorganizator turnieju UKS Dragon Fight Club wystawił 3 zawodników. To kolejne w ostatnim czasie zawody, w których sochaczewianie zaznaczają swoją obecność.

Wydarzenie otworzył główny organizator Sławomir Cypel, który 2 tygodnie temu został wyróżniony przez urząd miasta tytułem Sochaczewskiego Działacza Roku 2022. Wśród uczestników wydarzenia, warto wymienić czołowych polskich zawodników, trenerów i działaczy MMA. Pojawili się między innymi Mirosław Okniński, Antoni Chmielewski i Marcin Held, którzy dopingowali swoich zawodników. 

- Od niedawna prowadzę grupę zaawansowaną w moim klubie Bastion Tychy i dziś wystawiliśmy trójkę zawodników. Jedno złoto już mamy. Dziś występuję w roli trenera. Poziom MMA się podnosi. Poziom zawodników, którzy dziś walczą w Sochaczewie jest niesamowity -

- powiedział Marcin Held, który wspierał swoich klubowych kolegów i podopiecznych. Zdradził także, jak sam wspomina swoje starty w Amatorskiej Lidze MMA.

- Sam wspominam swoje pierwsze zawody właśnie Amatorskiej Ligi MMA. Pamiętam lekki stres, jechałem sam pociągiem i wystartowałem z mojego klubu jako jedyny. Na pewno to było bardzo cenne doświadczenie, które zaprocentowało w późniejszych walkach -

- dodał Marcin Held. 

Zawodnicy rywalizowali w następujących turniejach w podziale na kategorie wagowe: Pierwszy Krok MMA Mężczyzn, Junior MMA Mężczyzn i Kobiet, Junior Pierwszy Krok MMA Mężczyzn, Kadet MMA Chłopców i Dziewcząt, Ograniczona Formuła Senior MMA Mężczyzn i Kobiet, a także Full Contact i Striking. 

Organizatorem Pucharu Polski MMA 2023 jest Amatorska Liga MMA, UKS Dragon Fight Club i Polski Związek MMA. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa. 

(B.S.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%