Aż 9 medali łuczników LKS Mazowsze

17:58, 14.03.2023 B.S. Aktualizacja: 17:59, 14.03.2023

W niedzielę 12 marca zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie. Świetnie w tak prestiżowej imprezie zaprezentowali się zawodnicy LKS Mazowsze z Teresina, którzy wystrzelali aż 9 medali. Złoto i tytuł mistrzowski wywalczył Dominik Kozłowski. Oliwia Dylik została wicemistrzynią kraju. Kolejny raz LKS udowodnił, że pozostaje w czołówce sekcji sportowych tej dyscypliny w kraju.

LKS Mazowsze Teresin ma powody do dumy. Świetna dyspozycja i celne strzelanie zaowocowały workiem medali wywalczonych przez zawodniczki i zawodników w Piasecznie. Tam odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U-21 i U-24.

Zdecydowanie największy sukces osiągnął Dominik Kozłowski, który oprócz złotego medalu wywalczył tytuł mistrzowski wygrywając w finale 6:2. Michał Winnicki zakończył zawody na 8 miejscu, Krystian Kryszkiewicz był 10.

Zespół Młodzieżowców w składzie Dominik Kozłowski, Krystian Kryszkiewicz, Michał Winnicki wywalczył srebrne medale. Trzecie miejsce na podium ustrzeliła także Natalia Skrok, która uległa jedynie mistrzyni Polski. Aleksandra Rutkowska zajęła 7 miejsce. Brązowe medale wywalczyła także młodzieżowa drużyna w składzie Natalia Skrok, Aleksandra Rutkowska, Joanna Świerżewska. Kolejny brązowy medal trafił w ręce Mikstu Młodzieżowców - Natalii Skrok oraz Dominika Kozłowskiego. Aleksandra Rutkowska, Krystian Kryszkiewicz zakończyły strzelanie na 10 miejscu. Jedno oczko niżej znaleźli się Joanna Świerżewska, Michał Winnicki. Srebro w kategorii łuków bloczkowych zdobyła Magdalena Zygmunciak.

W kategorii Juniorek srebro zawisło na szyi Oliwi Dylik, brąz wywalczyła Alicja Zygmunciak. Nasze zawodniczki w drużynie z Marią Małolepszą i Julią Szwarczewską ustrzelił także srebrne medale. Drużyna Juniorek w składzie Ewelina Lisiecka, Agata Michałowska, Iza Woźniak zajęła 8 miejsce. Mikst Juniorów w składzie Alicja Zygmunciak, Miłosz Olczak zajął 5 miejsce. Oliwia Dylik i Sebastian Błaszczyk zakończyli rywalizację na 8 pozycji. Najlepszy z juniorów - Miłosz Olczak zakończył zawody na 7 miejscu.