Zamknij

Jubileuszowy Bieg Cichociemnych. Znamy datę wydarzenia

17:08, 11.01.2023 B.S. Aktualizacja: 09:51, 12.01.2023
Skomentuj

Przed nami X Bieg Cichociemnych. Wydarzenie upamiętniające słynnych żołnierzy, elitę polskiej dywersji z czasów II wojny światowej, odbędzie się w sobotę 17 czerwca. W zawodach będzie mogło wziąć udział 600 osób, którzy do pokonania będą mieć 5, 10 i 14 kilometrów. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Organizatorem Biegu Cichociemnych jest UKS Dragon Fight Club Sochaczew. Patronat nad imprezą objął burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. 

Tegoroczny Bieg Cichociemnych odbędzie się już po raz dziesiąty. Impreza co roku przyciąga do Sochaczewa miłośników sportowych wyzwań i biegów przeprawowo-przeszkodowych. Wydarzenie upamiętnia Cichociemnych spadochroniarzy, elitę polskiej dywersji czasów II wojny światowej. Celem biegu jest także promowanie zdrowego stylu życia i popularyzacja biegania, choć w tym wypadku uczestnicy muszą się raczej nastawić na brodzenie w Bzurze. Dobra zabawa, budowanie charakteru i błoto po pas gwarantowane, podobnie jak szeroki uśmiech zadowolenia po dotarciu na metę. 

Wydarzenie odbędzie się przy Amfiteatrze na ul. Podzamcze. W tym roku uczestnicy także będą mieć do wyboru 3 warianty trasy z przeszkodami o długości 5, 10 i 14 kilometrów. Organizator w królewskim dystansie przewiduje dodatkową klasyfikację Kobiet, Mężczyzn, Mieszkańców Sochaczewa, Służb Mundurowych, Straży Pożarnej i Zawodników MMA. 

14 kilometrów - start godzina 10:00

10 kilometrów - start godzina 12:00

5 kilometrów - start godzina 14:00

Tegoroczny Bieg Cichociemnych z pewnością zainteresuje także młodszych poszukiwaczy przygód. Biegi Junior odbędą się w trzech grupach wiekowych 8-10 lat, 9-12 lat oraz 13-15 lat. Dla dwóch pierwszych przewidziany jest dystans 1 kilometra. Najstarsi pobiegną trasą o długości 2 kilometrów. Meta i biuro zawodów znajdą się w Amfiteatrze. 

Organizatorem X Biegu Cichociemnych jest UKS Dragon Fight Club Sochaczew. Wydarzenie swoim patronatem objął tradycyjnie burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. Zapisy od 14 stycznia.

Źródło: UKS Dragon Fight Club Sochaczew

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%