Zamknij
REKLAMA

Młodzi judocy powalczyli w Sochaczewie

14.18, 20.11.2022 B.S. Aktualizacja: 07.52, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mazowiecki Turniej Judo Dzieci i Młodzików to stała impreza organizowana w Sochaczewie. W sobotę 19 listopada do rywalizacji zgłosiło się niemal 150 zawodników. Organizatorem wydarzenia jest UKS Siódemka Sochaczew. Gościem specjalnym wydarzenia był Zbigniew Raubo, utytułowany bokser, a także trener.

[FOTORELACJA]12088[/FOTORELACJA]

Mazowiecki Turniej Dzieci i Młodzików przyciągnął do Sochaczewa wielu utalentowanych, młodych zawodników. Zawody odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego 3. 

- Zgłosiło się dziś do nas 153 zawodników z 15 klubów, to bardzo dobry wynik. Mamy też 30 naszych podopiecznych, moich zawodników z Polski i Ukrainy, których także trenuję. Walki są widowiskowe. Młodsi i starsi mają chęć do rywalizacji i szukają swojej drogi, kształtują swój charakter. Judo to fajny, ogólnorozwojowy sport -

- mówi Janusz Piechna, trener i organizator zawodów. 

Gościem specjalnym wydarzenia był Zbigniew Raubo, utytułowany bokser, a także trener, który w przeszłości prowadził takich zawodników, jak Przemysław Saleta, Maciej Zegan, Krzysztof Włodarczyk, czy Artur Szpilka. Wśród jego podopiecznych znalazł się także Krzysztof Jotko walczący dla UFC. Choć Zbigniew Raubo związany był z boksem, to sporo uznania kieruje w stronę judo. 

- Cieszę się, jako trener, że dziś dzieci garną się do sportu, wielu młodych zawodników trenuje regularnie. Zawsze, gdy ktoś mnie się pyta, jaką dyscyplinę polecić dla dziecka, to mówię, że najlepsze jest judo. Judo uczy czystości, dyscypliny, szacunku do przeciwnika, do tego dochodzi rozwój ogólny, akrobatyka, więc dla młodzieży jest to rewelacyjne. Dziś jestem w Sochaczewie nie przez przypadek, bo z Januszem Piechną znamy się już długo -

- tłumaczy Zbigniew Raubo. 

Młodzi zawodnicy rywalizowali w Mazowieckim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w kategoriach U-10 rocznik 2012-2013, U-12 rocznik 2011-20112, U-14 rocznik 2009-2010, U-16 rocznik 2007-2008.

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%