Zamknij
REKLAMA

6. PKO Bieg Charytatywny: Sochaczew zawalczy o dobrą kasę

15.39, 21.09.2022 B.S.
Skomentuj
REKLAMA

6. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się w Sochaczewie już w najbliższą sobotę 24 września. Celem wydarzenia jest wybieganie przez uczestników jak największej liczby okrążeń bieżni przy ul. Warszawskiej. Wystarczy stworzyć 5-osobową drużynę, zapisać się online lub w dniu wydarzenia i biec. Jest o co walczyć. Nagrodą główną jest wsparcie wybranej placówki w naszym regionie. Dodatkową nagrodę mogą zgarnąć kibice. Do udziału zachęca także Paweł Januszewski, mistrz Europy w biegu przez płotki na 400 metrów z 1998 roku, organizator i ambasador 6. PKO Biegu Charytatywnego. 

6. PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa impreza, która pozwala legalnie napaść na bank. Oczywiście w szczytnym celu. Biegacze z 12 miast w Polsce rywalizują o wsparcie w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sponsor główny przekaże środki na wytypowaną wcześniej placówkę w naszym regionie. Podsumowując, im więcej okrążeń, tym większa szansa na zwycięstwo i wywalczenie pieniędzy na nasze lokalne potrzeby. 

- Nasza impreza łączy biegi masowe z bieżnią lekkoatletyczną. Sochaczew ma piękny stadion i fajnie, jeśli zapełni się biegaczami. Formuła jest prosta. Lekkoatletyka jest sportem indywidualnym, a w naszym biegu startujemy drużynowo, w 5 osób. Mogą startować kobiety, mężczyźni, a także drużyny mieszane. Ważne, żeby każdy z członków przebiegł przynajmniej jedno okrążenie. Trzeba mieć skończone przynajmniej 14 lat -

- tłumaczy Paweł Januszewski, utytułowany biegacz, a także pomysłodawca PKO Biegu Charytatywnego.

Cel 6. PKO Biegu Charytatywnego

- To pomaganie jest najważniejszym elementem PKO Biegu Charytatywnego. Wystartować może każdy. W tym przypadku nie są najważniejsze pojedyncze czasy i wyniki. Najważniejsza jest liczba przebiegniętych okrążeń, ponieważ za to zapłaci sponsor tytularny. Wsparcie dotyczyć będzie wybranej placówki w Sochaczewie lub w bliskiej okolicy -

- dodaje Paweł Januszewski. 

Walka toczy się o 50 tysięcy złotych, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny. Najlepsze zespoły kibiców z każdej lokalizacji również zostaną nagrodzone. Zwycięska drużyna kibiców w każdej z lokalizacji będzie mogła wskazać dodatkowy, dowolny cel charytatywny, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe 10 tys. złotych.

Zapisy online TUTAJ.

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, istnieje także możliwość zapisania się w dniu wydarzenia, czyli w sobotę 24 września. 6. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na nowoczesnym obiekcie przy ul. Warszawskiej 80. 

Nic nie urozmaica sportowej rywalizacji tak, jak nadrzędny cel, w tym przypadku pomoc charytatywna związana z potrzebami naszego regionu. Miejmy nadzieję, że to przyciągnie jak najwięcej miłośników sportu, nie tylko biegania na piękną sochaczewską bieżnię. 

Rozmowa z Pawłem Januszewskim, ambasadorem biegu, mistrzem Europy w biegu przez płotki z 1998 roku dostępna na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%