Zamknij

Promyk z przegraną na początek

19:41, 15.08.2022 B.S. Aktualizacja: 19:43, 15.08.2022
Skomentuj

Promyk Nowa Sucha rozpoczął grę w warszawskiej "okręgówce" i nowy sezon piłkarski. W I kolejce piłkarze Marcina Jaworskiego gościli u siebie drużynę Naprzód Zielonki (Stare Babice). W niedzielne popołudnie 14 sierpnia goście wygrali 3:2. 20 sierpnia w II kolejce piłkarzy czeka wyjazdowe spotkanie z Koroną Góra Kalwaria.

Promyk Nowa Sucha ciężko pracował przed sezonem Ligi Okręgowej. Drużyna rozegrała 6 sparingów, z czego 4 mecze udało się wygrać. Trener Marcin Jaworski testował 10 nowych zawodników. Ostatecznie do Promyka trafiło dwóch. Ze Znicza Pruszków do Promyka trafia Kacper Stencel, natomiast z Orkana Sochaczew Bartłomiej Rybak. Jak poinformował klub, obaj gracze zostali wypożyczeni na rok.

Ostateczny sprawdzian formy nastąpił w niedzielę. W meczu inaugurującym rozgrywki warszawskiej Ligi Okręgowej w Nowej Suchej gospodarze podejmowali Naprzód Zielonki (Stare Babice).

Mecz dla Promyka rozpoczął się bardzo dobrze. Gola już w 5 minucie strzelił debiutujący w drużynie Kacper Stencel. Goście odpowiedzieli swoim trafieniem niespełna 10 minut później. W 26 minucie Naprzód Stare Babice wyszedł na prowadzenie, a zawodnicy Marcina Jaworskiego rzucili się do odrabiania strat. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Kamil Bartosiewicz w 30 minucie zdobył bramkę wyrównującą. W drugiej części meczu kibice oglądali wyłącznie jedno trafienie gości w 51 minucie. Finalnie Promyk przegrał 3:2.