Deszczowe Wyzwanie Biegowe

17:43, 15.08.2022 B.S. Aktualizacja: 17:56, 15.08.2022
reo

W sobotę 13 sierpnia odbyła się druga edycja Wyzwania Biegowego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie do rywalizacji zaprosił najmłodszych sportowców od 4 do 12 roku życia, którzy do pokonania mieli 3 trasy dostosowane do kategorii wiekowych. Tym razem areną zmagań był teren obiektu sportowego w Chodakowie. Wyzwanie Biegowe podjęło 30 śmiałków.

Sobota wszystkich uczestników Wyzwania Biegowego przywitała deszczem. Nie zakłóciło to sportowej rywalizacji, choć z pewnością wpłynęło na frekwencję. W zawodach wzięło udział 30 uczestników w wieku od 4 do 12 lat.

- Zrezygnowaliśmy z kilku przeszkód, ale i tak warunki na trasach były trudne. Tym bardziej wielkie brawa dla startujących młodych zawodników. Dziękujemy serdecznie również wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali o Waszych startach -

- napisała Renata Kubik, kierownik obiektów MOSiR, koordynator zawodów.

W najmłodszej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Śmiałkowska, zwyciężczyni poprzedniego Wyzwania Biegowego. Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Michał Pisarek, który także wygrał w pierwszej edycji w Karwowie. W kategorii od 7 do 9 lat najszybciej pobiegli Emilia Dębska i Tymoteusz Kuty. W najstarszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Maria Śmielak, a wśród chłopców Krzysztof Osial.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Kategoria 4-6 lat - Dziewczęta: