Zamknij

Promyk wygrywa. Emocje do ostatniej kolejki

02:20, 14.06.2022 B.S. Aktualizacja: 11:45, 14.06.2022
Skomentuj

Promyk Nowa Sucha wygrał 2:1 z Orłem Kampinos. Mecz XXV kolejki warszawskiej Klasy A rozegrano w niedzielę 12 czerwca. Jeszcze ciekawiej zapowiada się ostatnia, XXVI kolejka. Piłkarze Marcina Jaworskiego grają z bezpośrednim rywalem w walce o awans do "okręgówki". Niestety nie wszystko zależy od zawodników Promyka, choć zwycięstwo i sprzyjające okoliczności z pewnością ucieszyłyby sympatyków klubu i podkreśliły piękny jubileusz.

W warszawskiej klasie A emocji nie zabraknie do samego końca. W niedzielę piłkarze Marcina Jaworskiego zdobyli ważne 3 punkty w meczu XXV kolejki z Orłem Kampinos. Wygrana 2:1 cieszy, ale z pewnością więcej radości w klubie wywołałby awans do Ligi Okręgowej. Niestety Promyk nie dość, że sam musi powalczyć o zwycięstwo z wiceliderem, to na dodatek musi liczyć na potknięcie rywali.

Domowy mecz z Orłem Kampinos nie przyniósł goli w pierwszej połowie. Dopiero w 62 minucie Maciej Nowicki otworzył wynik. 12 minut później prowadzenie podwyższył Maciej Księżak. Goście bramkę kontaktową strzelili w 90 minucie. Na poprawę wyniku czasu już nie starczyło.

Promyk Nowa Sucha zebrał 50 punktów i zajmuje 4 miejsce. O jedno oczko więcej mają piłkarze Błękitnych Korytów. 53 punkty zebrały rezerwy zespołu Naprzód Stare Babice i to właśnie z tym rywalem będą w ostatniej kolejce mierzyć się piłkarze Marcina Jaworskiego. Na szczycie tabeli warszawskiej Klasy A jest LKS Osuchów.

Zwycięstwo z Babicami pozwoli Promykowi zrównać się punktowo z rywalem. Dodatkowo obie drużyny muszą liczyć na potknięcie Błękitnych Korytów. Ci zaś grają z liderem z Osuchowa. Ostatnia w tegorocznym kalendarzu XXVI kolejka z pewnością będzie ciekawa.

Ostatni mecz sezonu 2021/2022 piłkarze Promyka Nowa Sucha rozegrają na wyjeździe. Pierwszy gwizdek w niedzielę 18 czerwca o 13:00.

To bardzo ważny rok dla piłkarzy, działaczy i sympatyków klubu z Nowej Suchej, ponieważ Promyk świętuje 50-lecie istnienia. Uroczyste obchody zaplanowane są na koniec czerwca.