Remis w derbach Mazowsza. Status quo zachowane

22:07, 14.05.2022 Redakcja Aktualizacja: 09:06, 16.05.2022

W derbach Mazowsza w ekstralidze rugby  rugbiści Orkana Sochaczew  zremisowali ze Skrą Warszawa 12:12. Status quo zostało zachowane, ale ten podział punktów nie  jest do końca dobry dla podopiecznych Macieja Brażuka.

- Spodziwaliśmy się twardego i zacietego  meczu i tak  też było. To są derby, a one jak zawsze rządzą się swoimi prawami - powiedział po meczu trener Maciej Brażuk.

Pierwsza połowo należała do gospodarzy, którzy schodzili do szatni przy wyniku 12:9. W sochaczewskiej drużynie punktował tylko  Pieter W. Steenkamp, który wszystkie punkty w tym spotkaniu zdobył z rzutów karnych.

W drugie połowie Orkan zdołał wyrównać. W ostatnich dziesięciu minutach Skra mogła trzy razy zdobyć przyłożenie, ale Orkan bardzo dobrze się bronił.

- Rywale zdominowali nas w młynie. Remis to nie porażka. Trzeba przeanalizować ten mecz na spokojnie i  wyciągnąć wnioski. Do końca sezonu kilka meczów, a my chcemy walczyć o najwyższe cele - powiedział na koniec Maciej Brażuk. 29 maja do Sochaczewa przyjeżdża Pogoń Siedlce.

Skra Warszawa - RC Orkan Sochaczew 12:12 (12:9)
Punkty: Pieter W. Steenkamp 12
Orkan: Gołębowski (Baumann), Gadomski (Zieliński), Polakowski (Lewandowski), Meyer, Pawłowski, A.Szwarc (Dudkowski), Młyńczak (Budnik), Jansen, Plichta (Pętlak), Pieter W. Steenkamp, Wróbel (Rakowski), Burger, Kępa, M.Szwarc, M.Krześnaik (Fursenko)

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport

Sponsorzy główni: Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, HBRS, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl