Zamknij
REKLAMA

Robert Korzeniowski w Młodzieszynie: czterokrotny mistrz olimpijski uczył chodu

15:48, 10.05.2022 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Nietuzinkowy gość zawitał we wtorek 10 maja do Młodzieszyna. Na nowym stadionie lekkoatletycznym pojawił się Robert Korzeniowski, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego, który promował chód sportowy.

[FOTORELACJA]11539[/FOTORELACJA]

[WIDEO]731[/WIDEO]

Do spotkania doszło dzięki zabiegom Zenona Grąbczewskiego, sekretarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i Moniki Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

- Bardzo się cieszę, że Robert przyjął nasze zaproszenie. Na tym najładniejszym stadionie lekkoatletycznym w naszym powiecie 22 maja odbędą się Mistrzostwa Mazowsza w LA dla dzieci U-12. To doskonała promocja dla gminy Młodzieszyn i dyscypliny sportu, jaką jest chód sportowy

– nie krył zadowolenia Zenon Grąbczewski.

Także Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn także nie kryła satysfakcji:

- Bardzo nam miło, że pan Robert Korzeniowski przyjął nasze zaproszenie. To doskonała promocja dla naszej gminy. Nie codziennie do Młodzieszyna przyjeżdża taka osobistość

Robert Korzeniowski po przywitaniu się z miejscową młodzieżą przystąpił do nauki chodu. A nie jest to łatwa dyscyplina. Wyprostowana sylwetka, nogi proste w kolanach, ugięte ręce i pełna koncentracja. Uczniowie szkół podstawowych z Młodzieszyna, Kamiona i Janowa w lot pojęli tą trudną sztukę. Zarówno dziewczyninki jak i chłopcy dostosowywali się do wskazówek mistrza. 22 maja na oficjalnym otwarcie stadionu będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. Robert Korzeniowski potwierdził, że będzie bacznie przyglądał się tego dnia wszystkim uczestnikom. Być może wśród nich jest przyszły mistrz olimpijski.

Oprócz zmagań lekkoatletycznych odbędzie się turniej piłki nożnej dla strażaków.

Organizatorami sportowego wydarzenia jest wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, a także Stowarzyszenie Aktywni dla Powiatu. Patronat na turniejem objęli starosta Jolanta Gonta, a także minister Maciej Małecki.  W turnieju zagrają reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z każdej gminy z terenu powiatu sochaczewskiego,  a także z Państwowej Straży Pożarnej z Sochaczewa.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%