Sochaczewscy judocy w kadrze narodowej

18:53, 15.01.2022 B.S. Aktualizacja: 21:36, 15.01.2022
Skomentuj B.S. B.S.

Kolejne doskonałe informacje płyną z Sochaczewskiego Centrum Sportów Walki. Konrad Zdanowski, podopieczny trenerki Wiktorii Niemiec, został powołany do kadry narodowej w kategorii Juniorów młodszych. To kolejne wyróżnienie młodego, zdolnego judoki, który w minionym roku sochaczewskim kibicom dostarczył konkretnych powodów do radości. Wśród powołanych jest także Oliwia Hupert, reprezentantka UKS Orkan Judo oraz Dominika Markiewicz z UKS Siódemka.

Sochaczewskie Centrum Sportów Walki ma powody do dumy. Młody, utalentowany judoka Konrad Zdanowski został powołany do kadry narodowej. To efekt ciężkiej pracy i wielkiego sukcesu, który zawodnik osiągnął w minionym roku. 14-latek pod opieką trenerki Wiktorii Niemiec wywalczył tytuł mistrza Polski Młodzików.

- Nasz Mistrz Polski Młodzików został powołany do Kadry Narodowej Polski Judo w kat. wiekowej juniorów młodszych. Gratulujemy, a najmłodszym naszym zawodnikom życzymy, żeby poszli w ślady złotego medalisty Mistrzostw Polski - poinformowała sekcja.

Polski Związek Judo poinformował także o jeszcze jednym wyróżnieniu dla Sochaczewa. W kategorii wiekowej Juniorki młodszej kadrę zasiliła także Oliwia Hupert, która na co dzień reprezentuje barwy UKS Orkan Judo. Zawodniczka trenuje pod opieką Macieja Cichockiego. Oliwia w minionym roku sięgnęła po srebrny medal Pucharu Polski Juniorek i Juniorów młodszych. Zawody odbyły się w Piasecznie. W jej dorobku jest także V miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych – Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w Łodzi.

Swoją reprezentantkę w kadrze narodowej ma także UKS Siódemka Judo Sochaczew. Wyróżnienie przypadło Dominice Markiewicz, która rywalizuje także w Juniorkach młodszych. Jej trenerem jest Janusz Piechna.

Ostatni weekend listopada 2021 roku był bardzo szczęśliwy dla Sochaczewskiego Centrum Sportów Walki. Konrad Zdanowski, podopieczny trenerki Wiktorii Niemiec, wywalczył w Pile tytuł mistrza Polski w judo. Rozmowa dostępna na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport