Zamknij
REKLAMA

Wielkie bieganie w Kamionie na trasie im. Roberta Lewandowskiego 2021

14:27, 21.10.2021 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

21 października w Kamionie odbyły się XXIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Trasa biegów od 2018 roku nosi imię Roberta Lewandowskiego. 

[FOTORELACJA]10928[/FOTORELACJA]

W zawodach udział wzięło blisko 600 zawodników z województwa  mazowieckiego. Rywalizacja toczyła się w sztafetach dzieci, młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy, przy współudziale Starostwa Powiatowego  Sochaczewie, Szkoły Podstawowej w Kamionie i gminy Młodzieszyn. Najlepsi wystartują w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Olecku. Wśród całej stawki znaleźli się przedstawiciele LO im. Fryderyka Chopina z Sochaczewa. 

Na otwarciu zawodów obecny był minister Maciej Małecki:

- Bardzo cię cieszę, że już po raz dwudziesty czwarty odbędą się tu w Kamionie sztafetowe bieg przełajowe. W lekkoatletyce wygrywają nie tylko Ci, którzy zdobędą medale. Wygrywają też Ci, którzy przezwyciężą swoje prywatne rekordy. Życzę Wam, abyście kiedyś też mogli rozsławiać Polskę, tak ja robi to teraz Robert Lewandowski, który kilkanaście lat temu startował właśnie na tych trasach w Kamionie. 

Na zawodach obecna była również Jolanta Gonta, starosta powiatu sochaczewskiego:

-  Bardzo się cieszę, że kolejny raz możemy gościć najlepszych biegaczy właśnie w Kamionie. Kilka lat temu, gdy nadawaliśmy trasie imię Roberta Lewandowskiego, jego mama dużo opowiadała o naszym najlepszym obecnie piłkarzu. Mam nadzieje, że toś z obecnych zawodników kiedyś też będzie tak znany jak Robert.

Na zawody z powiatu sochaczewskiego zakwalifikowali się tylko przedstawiciele LO im F. Chopina. 

- Życzę im medalu, ale nie będzie łatwo, rywalizacja jest duża - powiedział Zenon Grąbczewski, główny organizator zawodów.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

0 0

A gdzie można zobaczyć wyniki tych zawodów? 15:23, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%