Poznaliśmy mistrzów Sochaczewa w tenisie ziemnym

19:56, 10.10.2021 B.S Aktualizacja: 20:03, 10.10.2021

Aż 26 zawodników i zawodniczek zagrało w najważniejszym turnieju tenisowym sezonu letniego. Finalnie najlepsza wśród pań na kortach ziemnych okazała się Wera Szewczyk. Wśród panów w singlu zwyciężył Marcin Cybulski. Najlepszą parą deblową zostali Sławomir Dorywalski i Krzysztof Wąsowski. Organizatorem wrześniowo-październikowych Mistrzostw Sochaczewa jest Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe.

Tenisiści rywalizację rozpoczęli 9 września. Choć turniej pierwotnie miał zakończyć się 10 dni później, to ze względu na między innymi jesienną aurę, zwycięzców poznaliśmy dopiero w weekend 9-10 października. Finalnie do rywalizacji na kortach ziemnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej przystąpiło 26 osób.

[FOTORELACJA]10882[/FOTORELACJA]

W grze pojedynczej pań zwyciężyła Wera Szewczyk. Wśród panów najlepszy okazał się Marcin Cybulski, który w sobotnim finale Mistrzostw Sochaczewa pokonał Sławomira Dorywalskiego 6:0, 6:3. Tym samym został on zwycięzcą rankingu turniejowego 2021. Marcin Cybulski ma jeszcze do rozegrania zaległy finał Letniego Turnieju Tenisowego z Krzysztofem Wąsowskim.

- Drabinka była pomyślna. Grało mi się dobrze, choć kilka meczów było naprawdę ciężkich. Przez pogodę te turnieje trwały trochę dłużej ale mobilizacja była pełna. Od dzieciństwa lubiłem grać i chciałem być tenisistą, więc cieszę się, że moją pasję udaje mi się realizować na sochaczewskich kortach - tłumaczy najlepszy zawodnik Marcin Cybulski.

Niedzielny finał debla także przyniósł sportowe emocje. W grze podwójnej Sławomir Dorywalski i Krzysztof Wąsowski wygrali 6:3, 7:5 z Robertem Górskim i Dariuszem Petrykowskim. W drugim secie zrobiło się naprawdę ciekawie, gdy przy wyniku 5:2 Górski i Petrykowski zaczęli odrabiać straty i nawet wyrównali stan punktowy. Kilka akcji z końcowej linii, jak i gra pod siatką zasługiwały na oklaski. Końcowe 2 gemy należały już do Dorywalskiego i Wąsowskiego, którzy zachowali koncentrację do końca spotkania.

- Pogoda dziś nam sprzyjała, choć ostatnio nie grało się łatwo. Korty mamy bardzo dobre, a do tego przyjazna atmosfera i fajna rywalizacja - mówi Krzysztof Wąsowski.

- Nie było dziś łatwo, choć wygraliśmy pierwszego seta. W drugi Robert z Darkiem nas dogonili, ale finał rozegraliśmy na wysokim poziomie. Było trochę emocji i nerwów - dodaje Sławomir Dorywalski. - Zapraszamy na nasze korty. Obiekt jest otwarty więc chętnie ugościmy nowych zawodników podczas rozgrywek organizowanych przez Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe - dodaje zwycięzca gry podwójnej.

Organizatorem rozgrywek i Mistrzostw Sochaczewa jest Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe.