Zamknij
REKLAMA

Czwartki Lekkoatletyczne wracają do Sochaczewa

09:16, 24.09.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Czwartki Lekkoatletyczne to cykliczne zawody sportowe dla najmłodszych. Te tegoroczne, organizowane w Sochaczewie, mają jeszcze jedno ważne zadanie - pomoc dzieciom w powrocie do aktywności fizycznej po okresie pandemii i zamknięcia. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę 29 września o 15:00. Lekkoatletyka wraca na piękny, nowoczesny obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej 80.

Czwartki Lekkoatletyczne przyciągają i angażują młodych sportowców. Sochaczewianie urodzeni w latach 2009, 2010, 2011 i młodsi będą mogli trenować i rywalizować na stadionie przy ul. Warszawskiej. W sumie uczestnicy rywalizacji zmierzą się w 4 konkurencjach biegowych i 4 konkurencjach technicznych. 

- Zaczynamy 29 września od 14:30, bo o tej porze zaczniemy przyjmować zgłoszenia od osób, które nie zrobił tego online. Start o 15:00. Dzieci będą rywalizować na dystansach sprinterskich na 60 i 300 metrów, a także w biegach średnich 600 metrów dla dziewcząt i 1 kilometr w przypadku chłopców. Będą także konkurencje techniczne, jak skok wzwyż, w dal, a także rzut piłeczką palantową, a także pchnięcie kulą dla rocznika 2009. Każdy zawodnik może brać udział w 2 konkurencjach, czyli 1 biegowej i 1 technicznej - tłumaczy Emanuel Zimny, wiceprezes Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew i współorganizator wydarzenia. 

- Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronach MOSiR-u, na www.mosir.sochaczew.pl, tam jest specjalna zakładka i formularze zgłoszeniowe - dodaje Renata Kubik, koordynator obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. 

Rola Czwartków Lekkoatletycznych jest bardzo istotna. Chodzi nie tylko o rywalizację sportową ale także pomoc w powrocie do aktywności po pandemicznej przerwie.

- Mają one pomagać w rozwoju, zaszczepiać zasady fair-play i przeciwdziałać zagrożeniom, jak siedzący tryb życia czy nałogi. Naszą rolą jest także pomoc dzieciom w powrocie do aktywności po przerwie spowodowanej pandemią. Mamy do dyspozycji nowy, wyremontowany obiekt lekkoatletyczny. Są tu mecze rugby i piłki nożnej, więc żeby nasz stadion wykorzystać w pełni proponujemy regularne zajęcia lekkoatletyczne - mówi Renata Kubik, koordynator obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. 

Nazwa wydarzenia jest symboliczna i nawiązuje do obiadów czwartkowych organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tegoroczne Czwartki Lekkoatletyczne w Sochaczewie odbywać się będą w środy 29 września, 6, 13 i 20 października. Rozpoczęcie rywalizacji punktualnie o 15:00. Zapisy online lub 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lolalola

1 2

jeśli mam tak wyglądać uprawiając sport, to wolę leżeć i pachnieć 20:16, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%