Zamknij
REKLAMA

Biegiem uczcili historię. Półmaraton Szlakiem Bitwy nad Bzurą

22:54, 12.09.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

To już 38 edycja Półmaratonu Szlakiem Bitwy nad Bzurą. W sumie na starcie niedzielnego wydarzenia zameldowało się prawie 100 biegaczy. Tegoroczna, zmieniona trasa najlepiej spodobała się Tomaszowi Mikulskiemu, który z czasem 1 godzina i 17 minut pierwszy zameldował się na mecie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej. W tym roku wystartowali także najmłodsi. 

[FOTORELACJA]10768[/FOTORELACJA]

Wrześniowa pogoda dopisała biegaczom, którzy stawili się w niedzielne przedpołudnie na starcie Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą. Chmury skutecznie chroniły uczestników przed słońcem. Biegacze na linii startu zameldowali się o godzinie 9:40. Wtedy miał miejsce start honorowy przy ul. Warszawskiej na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rys historyczny wydarzenia przedstawił minister Maciej Małecki.

- Po raz 38 już biegacze z całej Polski stają na starcie Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą. Upamiętniają w ten sposób polskich żołnierzy, którzy we wrześniu 1939 roku stanęli w obronie naszych granic przed Niemcami i Rosjanami. Polski żołnierz zapisał piękną kartę w historii naszej ojczyzny. Zawodnicy będą przemierzali szlaki ziemi sochaczewskiej, te szlaki, gdzie 82 lata temu działo się tak wiele - powiedział biegaczom minister Maciej Małecki. 

Chwilę później biegacze zostali przewiezieni do Kamionu. Wystartowali punktualnie o 11:00. W międzyczasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie zadbał o atrakcje dla najmłodszych, którzy także rywalizowali na sportowo. O 11:30 odbył się Bieg Malucha, który wygrał Jan Gajda.

- Mam na imię Janek i fajnie się biegło. Wygrałem puchar i lubię jeszcze grać w ping ponga - mówi młody zwycięzca Jan Gajda, który zdecydowanie obala mit związany z tym, że dzieci chętniej siedzą przed komputerem, niż spędzają czas na świeżym powietrzu. 

Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Mikulski, któremu pokonanie trasy zajęło 1 godzinę i 17 minut. Co ciekawe zawodnik reprezentujący UKS Filipides w ostatnim czasie pokonuje głównie krótsze, 5-kilometrowe dystanse szlifując swoją życiówkę. Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła Izabela Rutkowska.

- Swój bieg oceniam bardzo dobrze. Wczoraj jeszcze biegłem 5 km w Warszawie. Brakowało mi trochę wybiegań, żeby te 21 km polecieć mocniej - mówi świeżo po przekroczeniu linii mety zwycięzca Tomasz Mikulski z UKS Filipides Teresin. - Jestem z gminy Kampinos i mam sentyment do tego biegu. To prawdziwy bieg z tradycją. Dodatkowo trasa była także pode mnie, lekkie górki do pokonania - dodaje zwycięzca, który powrócił do biegania po półrocznej kontuzji.

Organizatorem Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. 

Wyniki 38 Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą:

Bieg Malucha:

Dziewczynki:

1. Urszula Radzikowska

2. Gabriela Banaszek

3. Alicja Banaszek

Chłopcy:

1. Jan Gajda

2. Adam Szulgostowski

3. Sebastian Buda

Klasyfikacja generalna:

Mężczyźni:

1. Tomasz Mikulski

2. Maciej Kwarta

3. Wojciech Dudek

Kobiety:

1. Izabela Rutkowska

2. Ewa Guszcza

3. Agnieszka Adamczuk

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

0 0

Redakcjo B.S pisze się do Kamiona a nie Kamionu gdzie wy do szkoły chodziliscie ogarnijcie się odmiana przez przypadki się kłania szkoła podstawowa w dodatku! 12:18, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%