Orkan Sochaczew walczył z mistrzem Polski. Udany rewanż rugbistów z Sopotu

20:09, 05.09.2021 B.S Aktualizacja: 14:31, 06.09.2021

Orkan Sochaczew nie przegrał meczu od czerwca. Zwycięską passę drużyny Macieja Brażuka spektakularnie przerwało Ogniwo Sopot. To aktualny mistrz Polski, który odrobił lekcję, przeanalizował spotkanie z końcówki minionego sezonu i wygrał zasłużenie 9:31. Mecz przy niemal pełnych trybunach rozegrano w niedzielę 5 września o 13:50 - w nawiązaniu do tegorocznego jubileuszu 50-lecia sochaczewskiej sekcji rugby. Przy ul. Warszawskiej było co oglądać! Były kontrowersje!

[FOTORELACJA]10746[/FOTORELACJA]

Orkan Sochaczew w III kolejce gościł nie tylko rugbistów Ogniwa Sopot, ale także kamery TVP Sport. Spotkanie przy ul. Warszawskiej transmitowane było w telewizji. W niedzielne popołudnie na Maracanie było co oglądać. Brązowy medalista z Sochaczewa grał z mistrzem Polski.

Mecz był twardy i zacięty - idealny, żeby przyciągnąć kibiców na stadion. Pierwszy z karnego punktował Orkan już w pierwszych minutach. Rugbiści Macieja Brażuka byli w dobrej dyspozycji i szukali gry, rozwiązań, które przyniosłyby punkty. Choć udawało się to z kopnięć, to niestety szczelna obrona gości nie pozwalała na zbyt wiele, nawet gdy akcje rozgrywały się niespełna metr przed polem punktowym. Ogniwo naciskało, a przyłożenie zaliczył Robert Olszewski. Niesamowite kopnięcie w końcówce połowy z prawie 50 metrów zaliczył Pieter Steenkamp, który wykorzystał granie z wiatrem i przymierzył idealnie. Wynik do przerwy to 9:14 dla Ogniwa.

Druga część meczu była emocjonująca i ostra, co z pewnością podobało się kibicom. Niestety punkty zdobywali wyłącznie goście z Sopotu. Bardzo ładną akcję w okolicach 50 minuty po przechwycie stworzyli rugbiści Orkana, Artur Fursenko i Adrian Pętlak, którzy pokonali sprintem ponad 70 metrów, lecz sędzia utrzymał przywilej korzyści i punktów nie zaliczył. W meczu także nie zabrakło kontrowersji z 68 minuty związanych z wykonanym autem, po którym goście zdobyli przyłożenie. Sochaczewianom woli walki nie brakowało i mimo niekorzystnego wyniku robili wszystko, żeby zdobyć punkty. Napierali długo i nawet w 73 minucie na kilka chwil zagościli na dłużej przed polem punktowym - niestety bez efektów w postaci przyłożenia.

Pięknym akcentem meczu był doping najmłodszych zawodników i zawodniczek Ogniwa, którzy całym sercem wspierali swoją drużynę, a w przerwie rozegrali mini sparing ze swoimi rówieśnikami z Sochaczewa.

- Ogniwo pokazało charakter w obronie, rywale mieli także przewagę w stałych fragmentach gry. To jest mistrz Polski i dziś byli zdecydowanie lepsi. My cały czas nie gramy jeszcze na 100%. Wprowadzamy nowych zawodników i budujemy tę formę, bo sezon będzie długi. Ja jestem naprawdę dobrej myśli - tłumaczy Tomasz Malesa, drugi trener Orkana.

- Zdecydowanie to był udany rewanż za czerwiec. Odrobiliśmy lekcję. Byliśmy skupieni od samego początku i jestem dumny z drużyny. Dla mnie to był dodatkowy stres od tygodnia ze względu na grę w Sochaczewie - mówi Mateusz Plichta, zawodnik Ogniwa Sopot.

Za tydzień drużyny Ekstraligi czeka reprezentacyjna przerwa. W warszawie dodatkowo odbędzie się turniej Rugby 7. Za 2 tygodnie zawodnicy Macieja Brażuka zagrają na wyjeździe z drużyną Master Pharm Rugby Łódź.