Zamknij
REKLAMA

Sochaczewski Marsz Nordic Walking w doskonałej atmosferze

17:31, 31.07.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W sobotnie przedpołudnie 31 lipca mieszkańcy miasta z uśmiechem na twarzy przeszli ponad 6 kilometrów w ramach Sochaczewskiego Marszu Nordic Walking. Tegoroczna 6 już edycja przyciągnęła około 40 osób. Pogoda dopisała, atmosfera także. A to, jak podkreślają uczestnicy jest jedną z największych wartości tego wydarzenia, które jest świetną formą dbania o zdrowie i integracji sochaczewian. 

[FOTORELACJA]10627[/FOTORELACJA]

Sochaczewski Marsz Nordic Walking to doskonała wizytówka miasta. Uczestnicy świetnie się bawią i integrują poprzez sport i ruch, który jest niezwykle ważny w kontekście dbania o siebie i swoje zdrowie. Tegoroczna, 6 już edycja przyciągnęła około 40 osób. Dzielna drużyna pod wodzą Agaty Kalińskiej, Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych oraz Jana Kocimskiego, świeżo upieczonego mistrza Polski w Nordic Walking wyruszyła z Parku im. Fryderyka Chopina i ruszyła w kierunku Stodoły nad Bzurą. 

- Trasa nie była wymagająca. Za każdym razem staramy się, żeby była dostosowana do uczestników, tak, żeby każdy mieszkaniec mógł sobie z nią poradzić. Startują ci młodsi i ci starsi mieszkańcy, także małżeństwa z dziećmi, więc dla nas, organizatorów to wielka przyjemność, że możemy zapewnić wszystkim trochę aktywności i atrakcji - tłumaczy Agata Kalińska, Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, a także uczestniczka marszu.

- Szliśmy fajnie, ale tak, jak dla mnie to za wolno - dodaje z uśmiechem Jan Kocimski, aktualny mistrz Polski w Nordic Walking w swojej kategorii na 10 kilometrów.

Choć Sochaczewski Marsz Nordic Walking nie był wyścigiem, to wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami i w dobrym tempie pokonali trasę 6 kilometrów i z dobrymi humorami zameldowali się na mecie. Na miejscu w Stodole nad Bzurą odbył się piknik wieńczący wysiłek fizyczny. Wśród atrakcji grill, poczęstunek i konkurencje oraz pokaz zorganizowane przez sochaczewski WOPR.

- Trasa jest bardzo przyjemna, malownicza. Organizacja jest wzorowa i dziękujemy pani Agacie i wszystkim za te atrakcje. Mamy grilla, atmosfera jest wspaniała. Zachęcam wszystkich do aktywności i wzięcia udziału w tym marszu. To wielka przyjemność dla zdrowia, dla dobrego samopoczucia i co ważne, dla zacieśniania więzi towarzyskich - tłumaczy Teresa, uczestniczka Sochaczewskiego Marszu Nordic Walking. 

Po marszu, podczas pikniku kilka słów na temat pierwszej pomocy i bezpieczeństwa nad wodą powiedział uczestnikom Dariusz Stefaniak, prezes sochaczewskiego oddziału WOPR, który apeluje o rozwagę.

- Najbezpieczniej jest tam, gdzie są ratownicy, dlatego wszystkich zapraszamy na Plażę Miejską i wydzielone kąpielisko. Zachęcam też do odwiedzania naszej pływalni, bo to tu powinna zaczynać się przygoda z wodą i nauka pływania. Osoby, które w stopniu podstawowym znają zasady korzystania z uroku kąpieli i pływania jest w stanie sama wybrnąć z wielu sytuacji - tłumaczy Dariusz Stefaniak, prezes sochaczewskiego WOPR.

Wydarzenie wspólnie zorganizowane zostało przez Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. W najbliższym czasie na wszystkich mieszkańców i chętnych czekają inne atrakcje, jak Turnieje z cyklu Grand Prix Sochaczewa w Siatkówce Plażowej, Bieg Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także Sochaczewski Wakacyjny Rajd Rowerowy i Półmaraton Szlakiem Walk Nad Bzurą. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%