Zamknij
REKLAMA

Dookoła Mazowsza przez Teresin. Wystartowało 130 kolarzy z 24 ekip polskich i zagranicznych

17:17, 14.07.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W środę 14 lipca o 13:00 w Teresinie rozpoczął się 64. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Do rywalizacji ze startu wspólnego przystąpiło 130 kolarzy z 24 ekip polskich i zagranicznych. Do pokonania mieli 7 pętli o łącznej długości 168 km. Pierwszy linię mety przekroczył Eirik Lunder z Teamu COOP. Płaska trasa sprzyjała sprinterom. 

 Wyścig Dookoła Mazowsza kolejny już raz gościł w Teresinie. Tegoroczna 64. edycja rozpoczęła się startem wspólnym przed obiektami Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji na al. XX-lecia 32. Do pokonania kolarze mieli 168 kilometrów. Choć płaska trasa sprzyja sprinterom to pogoda nie ułatwiała walki o dobry wynik. Sportowcom towarzyszył ponad 30-stopniowy upał. 

[FOTORELACJA]10574[/FOTORELACJA]

I etap Wyścigu Dookoła Mazowsza wygrał Eirik Lunder reprezentujący Team COOP. Drugi na metę dojechał Tobias Nolde z P&S Metalltechnik, a trzeci Mateus Stock z Topforex-ATT Investments. Czołowa trójka nieznacznie wyprzedziła peleton. 

W wydarzeniu wziął udział także Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, który zwraca uwagę na aspekt bezpieczeństwa uczestników wyścigu i logistyki związanej z całą organizacją tak wielkiego wydarzenia. 

- Procedury są standardowe i zawsze przed wydarzeniem spotykają się wszystkie osoby, służby związane z bezpieczeństwem wyścigu. W tym roku mamy szczególne powody do wzmocnienia drażliwych punktów, jak skrzyżowania na trasie. Dziękuję Komendzie Powiatowej Policji za wsparcie i pomoc. W tym roku jest ponad 30 policjantów czuwających nad bezpieczeństwem. Na trasie pomagają nam ochotnicy-strażacy. Jest ich ponad 50. Nad przebiegiem wyścigu czuwają także organizatorzy. Nie chcemy, żeby powtórzyła się podobna sytuacja jak w zeszłym roku - tłumaczy Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, w nawiązaniu do zeszłorocznego wypadku z udziałem pojazdu niezwiązanego z wyścigiem. 

Przed rokiem peleton zdominowali Czesi. Pierwszy był Michael Kukrle z grupy Elkov-Kasper, a drugi Daniel Turek z Israel Cycling Academy. Trzecie miejsce wywalczył Paweł Bernas z grupy Mazowsze Serce Polski. Niestety w tegorocznej edycji nie startuje. 

Kolarze 4-dniową rywalizację zakończą 17 lipca w Kozienicach. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

B.B.

3 0

8 okrążeń po 21km daje nam 168km 20:44, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%