Zamknij
REKLAMA

Julia Skomiał debiutuje na Mistrzostwach Polski z rekordem

17:51, 10.07.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W ostatni weekend czerwca Julia Skomiał, zawodniczka Klubu Maratończyka "Aktywni" Sochaczew zadebiutowała na Mistrzostwach Polski Seniorów PZLA w Poznaniu. Uzyskany czas 12.63 s. to rekord życiowy sprinterki. Zadowolenia z młodej i ambitnej podopiecznej nie kryje trener Emanuel Zimny, który w swojej roli także zadebiutował na najwyższej rangą imprezie sportowej w kraju. 

Julia Skomiał to utalentowana sprinterka, która w ostatnich miesiącach bije swoje rekordy pod czujnym okiem trenera Emanuela Zimnego. Tym razem reprezentantom Klubu maratończyka "Aktywni" Sochaczew udało się trafić z formą na najważniejszą imprezę w sportowym kalendarzu, czyli Mistrzostwa PZLA. Finalnie zawodniczka zakończyła rywalizację na 34 miejscu. Impreza w dniach 24-26 czerwca odbyła się w Poznaniu.

- Niezmiernie cieszy fakt, że dobrze zrealizowany plan treningowy przyniósł efekt w postaci rekordu życiowego na tej kluczowej seniorskiej imprezie. Wynik uzyskany przez trenowaną przeze mnie zawodniczkę to 12.63 (przy wietrze +1.1 m/s) i jest to rekord życiowy poprawiony o 0.11 – komentuje trener Emanuel Zimny. - Jesteśmy niesamowicie zadowoleni nie tylko z wyniku ale i z możliwości rywalizowania w gronie 40 najszybszych polskich sprinterek. Zawody kończymy z 34 miejscu w super nastrojach i znakomitą motywacją do dalszej treningowej pracy. Jestem dumy i bardzo zadowolony z tego że dzięki znakomitym startom Julii mogłem zadebiutować jako trener na Mistrzostwach Polski Seniorów - tłumaczy trener Emanuel Zimny.

Julia Skomiał rywalizowała na dystansie 100 metrów z najlepszymi polskimi sprinterkami, które, jak się okazuje, potrafią dodać otuchy w trudnych chwilach. 

- Jestem bardzo szczęśliwa z poprawy rekordu życiowego. W końcu poszło wszystko tak jak chciałam. Sprawdziła się pogoda, temperatura i wiatr - super - tylko biegać i bić rekordy życiowe. Czułam się tego dnia silna, zrelaksowana i zmotywowana. Dziękuję bardzo swoim rodzicom za wsparcie jakie zawsze od nich otrzymuje, przyjaciołom i osobą na które zawsze mogę liczyć, mojemu trenerowi za przygotowanie do tego sezonu. Dużej otuchy przed biegiem i dodatkowego wsparcia dały mi Klaudia Adamek (aktualna wicemistrzyni Polski, tegoroczna mistrzyni wiata w sztafecie 4x200 i wicemistrzyni świata w sztafecie 4x100m, złota medalistka Drużynowych Mistrzostw Europy) oraz Ada Gąsior (brązowa medalistka mistrzostw Polski U-20, reprezentantka Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy U-20). Rozmowa z nimi i wspólnie spędzony czas znakomicie wpłynęły na moje samopoczucie i podejście do startów, zarówno tego na mistrzostwach seniorów jak i tych w których będę startować w przyszłości. Jestem bardzo szczęśliwa i podbudowana na kolejne starty – mówi Julia Skomiał.

Julii, a także trenerowi Zimnemu i pozostałym zawodnikom i zawodniczkom Klubu maratończyka "Aktywni" życzymy zdrowia, wiatru w plecy, a kibicom samych powodów do radości związanych ze startami młodych sochaczewian. 

Foto: Emek w biegu

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%