Zamknij
REKLAMA

Bieg Cichociemnych coraz bliżej. To już VIII edycja

11:28, 09.06.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna edycja Biegu Cichociemnych upamiętnia Aleksandra Tarnawskiego, ostatniego żyjącego Cichociemnego Spadochroniarza Armii Krajowej, który świętuje swoje 100 urodziny. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników aktywności, którzy od poza bieganiem poszukują nuty adrenaliny i wyzwania. Już 19 czerwca uczestnicy będą mieli do pokonania 3 dystanse do wyboru: 5, 10 i 14 km. Zapisy tylko do 11 czerwca!

Bieg Cichociemnych dedykowany jest elicie polskiej dywersji - Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej. Poza amatorami i miłośnikami sportowych wrażeń, w sochaczewskim biegu przełajowym startują także przedstawiciele służb mundurowych. W tym roku, podobnie, jak wcześniej, do pokonania będą 3 dystanse do wyboru: 5, 10 i 14 km. Jak poinformowali organizatorzy VIII Biegu Cichociemnych, trwa już wyznaczanie trasy, z którą przyjdzie się mierzyć uczestnikom wydarzenia. 

- Bieg ten jest biegiem przełajowym. Każdy, kto miał w swoim życiu do czynienia, choćby na krótko, z bieganiem wie, że jest to bieg w terenie, najczęściej w lasach krótkimi, wąskimi ścieżkami, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę, na szlaku będzie można natknąć się również na przeszkody sztuczne. Trasa Biegu Cichociemnych jest nieco bardziej wymagająca, trzeba się trochę ubrudzić, zmoczyć w wodzie, przeskakiwać przeszkody, być może trochę czołgać lub przeciskać się kanałami. Jeśli chcesz poznać bliżej brzeg i koryto rzeki Bzury, poczuć wiatr we włosach, zmierzyć się ze swoimi słabościami i naturalnymi przeszkodami typu błoto, woda i nie tylko, a dodatkowo zdobyć jeszcze cenne nagrody to jest bieg właśnie dla Ciebie - informują organizatorzy Biegu Cichociemnych. 

Zapisy do Biegu Cichociemnych przyjmowane są do 11 czerwca, więc czasu zostało niewiele. Biuro biegu czynne będzie od 18 czerwce, czyli od piątku poprzedzającego wydarzenie. Pakiety startowe odbierane są wyłącznie osobiście z okazaniem dowodu osobistego. 

Projekt tegorocznej koszulki VIII Biegu Cichociemnych:

Informacje organizacyjne:

- 19. 06. 2021 r. (sobota) TYLKO DLA UCZESTNIKÓW SPOZA MIASTA I GMINY SOCHACZEW ORAZ POWIATU SOCHACZEWSKIEGO:

- Biuro Biegu Junior 9-12 lat (start o godz. 9:00) - w godz. 7:30 - 8:30

- Biuro Biegu Junior 13-15 lat (start o godz. 9:30) - w godz. 7:30 - 9:00

- Biuro Biegu na 5 km (start o godz. 10:00) - w godz. 7:30 - 9:30

- Biuro Biegu na 10 km (start o godz. 12:00) - w godz. 10:00 - 11:30

- Biuro Biegu na 14 km (start o godz. 14:00) - w godz. 12:00 - 13:30.

Organizatorami Biegu Cichociemnych są UKS Dragon Fight Club, Burmistrz Miasta Sochaczewa Piotr Osiecki. Wydarzenie zostało także objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. 

Regulamin Biegu Cichociemnych dostępny jest TUTAJ

Foto: Bieg Cichociemnych

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%