Zamknij
REKLAMA

Łagodzenie obostrzeń. Zielone światło dla amatorskiego sportu

17:58, 14.04.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiejsza konferencja Adama Niedzielskiego z pewnością ucieszyła wszystkich miłośników aktywności fizycznej, a także związki i stowarzyszenia sportowe. Minister zdrowia poinformował między innymi o częściowym łagodzeniu obostrzeń związanych z uprawianiem sportu amatorskiego. Swoje oświadczenie w odniesieniu do rządowych wytycznych przygotował także Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej dziś (14 kwietnia) konferencji prasowej poinformował o częściowym przedłużeniu obostrzeń. Tu przeczytacie o zasadach, jakie będą obowiązywać. 

W środę 14 kwietnia rząd zniósł część obostrzeń, w tym na amatorski sport na świeżym powietrzu. To dobra informacja dla miłośników między innymi piłki nożnej. Ta decyzja przybliża rozpoczęcie rozgrywek lig okręgowych i niższych, a także współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. 

- Na otwartej przestrzeni ryzyko zakażenia jest mniejsze. Dlatego dopuścimy (do gry - dop. red) rozgrywki młodzieżowe, współzawodnictwo na obiektach sportowych. Możliwe będzie także prowadzenie aktywności fizycznej w grupach do 25 osób - mówił Niedzielski.

Komunikat Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej:

"Szanowni Państwo,

W związku z dzisiejszą konferencją prasową Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego informujemy, że decyzję o wznowieniu rozgrywek podejmiemy niezwłocznie po opublikowaniu stosownego Rozporządzenia.

Ponadto informujemy, że w przypadku zniesienia obostrzeń mecze Lig Okręgowych zaplanowanych na dzień 21 kwietnia 2021 roku (przełożone z dnia 20-21.03.2021 roku – II kolejka rundy wiosennej) odbędą się zgodnie z założeniami.

Pozostałe rozgrywki ruszą w weekend 24-25.04.2021 roku, a terminy zaległych meczów podane zostaną w kolejnych komunikatach.

Oczywiście wszystko zależy od zapisów w Rozporządzeniu Rady Ministrów.

Prezes

Mazowieckiego ZPN

/-/Zdzisław Łazarczyk"

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%