Skra lepsza od Orkana w derbach Mazowsza. Emocji nie brakowało

13:54, 28.03.2021 B.S Aktualizacja: 09:25, 29.03.2021

Derby Mazowsza obfitowały w emocje. W sobotę na warszawskim Bemowie Orkan grał ze Skrą Warszawa. Choć sochaczewianie walczyli i gonili gospodarzy, to ci stopniowo zaznaczali swoją przewagę i wygrali z bonusem 29:17. Skra dzięki wygranej wskakuje na drugie miejsce w Ekstralidze, a Orkan spada na siódme. W XII kolejce do Sochaczewa przyjedzie Lechia Gdańsk. Mecz 11 kwietnia przy ul. Warszawskiej.

[FOTORELACJA]10169[/FOTORELACJA]

Emocji w derbach Mazowsza nie brakowało. Mecz na warszawskim Bemowie pokazał, że obie ekipy walczyły o coś więcej niż tylko ligowe punkty. Skra zaczęła dobrze, ale Orkan nie odpuszczał i nie tracił dystansu do gospodarzy, którzy punktowali już w pierwszych minutach meczu. W 28 minucie dołożyli do tego przyłożenie z podwyższeniem i zrobiło się 10:0. Radość trwała zaledwie minutę, a Orkan odpowiedział punktami po fenomenalnym rajdzie prawym skrzydłem Marcina Krześniaka. Końcówka pierwszej części meczu jednak należała do Skry, która schodziła do szatni z przewagą 15:7.

Skra miała w tym meczu przewagę siłową, zwłaszcza w formacji młyna. W drugiej części tempo gry trochę zwolniło, ale Orkan nie odpuszczał i atakował. Do 70 minuty gra była wyrównana, ale wtedy do ataku ponownie ruszyli gospodarze. Skra zdobyła kolejne przyłożenia i uciekła na 29:10. Choć Orkan w końcówce nie miał szans na zwycięstwo to rugbiści Macieja Brażuka nie odpuścili i przycisnęli gospodarzy. Efektem było przyłożenie i podwyższenie zdobyte w doliczonym czasie gry.

- Niestety derby Mazowsza nie dla nas. Myślę, że drużyna Skry była bardziej zdeterminowana niż my, a ich przewaga w formacji młyna była widoczna - powiedział po meczu trener Orkana Maciej Brażuk. - Tu przy tak tak wyrównanej grze Skra potrafiła przesuwać się w odpowiednich momentach o 30-40 metrów. Szanujemy to, co zrobili zawodnicy obu drużyn. Ja bardzo dziękuję naszym rugbistom, bo włożyli w dzisiejszy mecz dużo serca.

Transmitowane na kanałach TVP Sport spotkanie z pewnością kibicom mogło się podobać. Po świątecznej przerwie Orkan zagra na własnym boisku przy ul. Warszawskiej. Do Sochaczewa 11 kwietnia przyjedzie Lechia Gdańsk.