Rugbiści Orkana rewelacyjni w obronie. Juvenia pokonana

17:18, 21.03.2021 B.S Aktualizacja: 09:44, 22.03.2021

Orkan Sochaczew na własnej Maracanie pewnie pokonał Juvenię Kraków 27:5 w meczu X kolejki Ekstraligi. Rugbiści Macieja Brażuka zagrali świetnie i pokazali siłę i konsekwencję w obronie. Ten aspekt gry może okazać się kluczowy w starciu z drużynami z górnej części tabeli. XI kolejka już za tydzień - czas na derby Mazowsza i wyjazdowy mecz Orkan ze Skrą Warszawa.

[FOTORELACJA]10147[/FOTORELACJA]

Orkan, jak przystało na porywisty wiatr, doskonale poradził sobie z rywalem w niedzielnym meczu Ekstraligi. Choć warunki pogodowe nie były łatwe to w spotkaniu X kolejki zdecydowanie lepiej zaprezentowali się sochaczewianie i to oni regularnie punktowali rugbistów Juvenii. Mecz niestety odbywał się bez udziału publiczności, ale wszyscy sympatycy rugby mogli spotkanie obejrzeć w telewizyjnym i internetowym kanale TVP Sport.

Pierwsze punkty padły łupem Orkana już w 10 minucie meczu. Przyłożenie zaliczył Mateusz Pawłowski, a podwyższył pochodzący z Namibii Pieter Steenkamp. Rugbiści Macieja Brażuka rewelacyjnie odpierali ataki gości i mądrze wyprowadzali piłkę z wykorzystaniem autów. Orkan przeważał w każdym aspekcie gry i pokazał siłę w obronie. Fenomenalnym kilkudziesięciometrowym kopnięciem na aut popisał się w 18 minucie Adrian Pętlak, lecz drużynie nie udało się wykorzystać przewagi. Finalnie pierwszą połowę Orkan wygrał 13:0, a Juvenia ze względu na żółtą kartkę grała bez jednego zawodnika. Swoje punkty z rzutów karnych dołożył w 26 i 35 minucie Pieter Steenkamp.

- Byliśmy mocno zdeterminowani. Zagraliśmy świetny mecz w obronie. Graliśmy z dużym wiatrem i udawało nam się wykorzystywać te warunki - mówi z entuzjazmem Tomasz Malesa, drugi trener Orkana Sochaczew. - Drużyna Juvenii nie miała także takich solidnych zmian, jak my - dodaje trener.

Druga część meczu także obfitowała w emocje. Zawodnicy się nie oszczędzali, było gorąco, a zapędy do ostrzejszej gry kilkukrotnie hamował sędzia. Jedno pozostało niezmienne. Punkty konsekwentnie zdobywali rugbiści Orkana. 2 przyłożenia zaliczył pochodzący z RPA Andre Mayer. W końcówce emocje znowu dały o sobie znać, a żółtą kartką został ukarany debiutujący w Orkanie Bartek Staniaszek, który na 3 minuty przed końcem spotkania musiał opuścić boisko. Juvenia w ostatnich minutach zdobyła jedno, honorowe przyłożenie.

- Udało nam się wygrać, nie z bonusem. Widowisko na pewno było na plus, wiele rzeczy nam wychodziło, w sumie wszystko, co założyliśmy przed tym meczem. To spotkanie było na pewno lepsze niż ostatni zaległy mecz z Ogniwem w Sopocie - mówi Michał Gadomski, rugbista Orkana i Sochaczewski Sportowiec Roku 2020. - Super się grało, na dodatek mieliśmy dużo świetnych akcji obronnych, a takie mecze podobają się kibicom. Na boisku widać było naszą ciężką pracę. Zawodnicy Juvenii nie mogli się przedrzeć przez naszą obronę - dodaje kapitan Orkana Bartłomiej Sadowski.

Najbliższe sportowe wyzwanie już za tydzień 27-28 marca. W Derbach Mazowsza Orkan Sochaczew zmierzy się na wyjeździe ze Skrą Warszawa.

- To święta wojna. Wielkie Derby Mazowsza. Po tym wyniku nasi zawodnicy na pewno będą mieć apetyt, żeby sprawić niespodziankę w Warszawie, bo to Skra jest faworytem. Skra ma szeroki skład, mocnych zawodników, ale my też dziś pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Myślę, że ta nasza obrona stanie się znakiem firmowym Orkana - mówi Robert Małolepszy, pełniący obowiązki prezes Orkana Sochaczew.

RC Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 27:5 (13:0)

Punkty: Pieter W Steenkamp 12, André Meyer 10, Mateusz Pawłowski 5

Skład: Bartłomiej Sadowski (Kamil Miękus), Artur Fursenko, Michał Szwarc, Pieter Willem Steenkamp, Radosław Rakowski, Kacper Wróbel (Łukasz Chain), Adrian Pętlak, Edwin Jansen, Kamil Dudkowski, Adam Szwarc, André Meyer (Aluhe Dovalo Villegas), Mateusz Pawłowski (Bartosz Staniaszek), Michał Polakowski, Michał Gadomski (Jakub Budnik, Antoni Gołębiowski), Kamil Zieliński (Daniel Niemyjski).