Zamknij
REKLAMA

Sukces Kamila Rybickiego. Teresinianin wywalczył tytuł mistrzowski

17:13, 20.02.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Od 5 do 6 lutego w Milczu zgromadzili się najlepsi zapaśnicy z kraju, którzy rywalizowali w Pucharze Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. W stawce nie zabrakło reprezentantów LKS Mazowsze Teresin. Tytuł mistrzowski w kategorii do 74 kg wywalczył Kamil Rybicki, a brąz Eduard Grigoriev rywalizujący w kategorii 65 kg. 

[FOTORELACJA]10036[/FOTORELACJA]

 

Jak informuje sekcja LKS Mazowsze Teresin:

- Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz oraz Andrzej Supron – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Wszyscy obecni w hali sportowej uczcili minutą ciszy zmarłego niedawno, pochodzącego z Ziemi Milickiej, wielkiego sportowca, kolarza – Ryszarda Szurkowskiego. Odbywające się walki przyniosły wiele emocji i sportowych wrażeń. Poziom sportowy zawodników był naprawdę bardzo wysoki, co podkreślali, działacze, trenerzy i sędziowie. Rozegrany w Miliczu turniej był jednym z ostatnich etapów przygotowań do marcowych kwalifikacji olimpijskich, które odbędą się w Budapeszcie. Kadrowicze z Polski nie zawiedli zdobywając kilka złotych medali.

Kamil Rybicki reprezentujący barwy LKS Mazowsze Teresin wygrał wszystkie swoje walki i zdobył złoty medal. To dobra prognoza przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, na które zawodnik wywalczył kwalifikację w zeszłym roku. Brązowy medal w swojej kategorii do 65 kg wywalczył Eduard Grigorev. W klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin uplasował się na 6. miejscu. 

14 lutego w Poznaniu odbyły się także zawody Pucharu Polski Seniorek w zapasach kobiet. Na 5. miejscu wśród 80 zawodniczek została sklasyfikowana jedyna reprezentantka LKS Mazowsze Teresin Marta Mechocka, która rywalizowała w kategorii 65 kg. 

Źródło: Teresin.pl

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%