KS Teresin z porażką na koniec rundy

12:00, 22.11.2020 B.S Aktualizacja: 12:03, 22.11.2020

Piłkarze z Teresina dostarczają emocji w bieżących rozgrywkach Klasy okręgowej. Niestety sobotni mecz z LKS Chlebnia zakończył się porażką 1:2. Wynik sprawił, że rywale przeskoczyli KS Teresin w tabeli i kończą rundę na 5 miejscu. Teraz przed piłkarzami zimowa przerwa, czas na analizę sytuacji i wyciągnięcie wniosków z osiągniętych wyników. Pozostaje jeszcze jeden problem do rozwiązania.

W sobotnie przedpołudnie 21 listopada KS Teresin przegrał u siebie  z LKS Chlebnia 2:1. Drużyny miały odpowiednio 33 i 31 punktów. KS Teresin swojego wyniku nie poprawił, ale 3 punkty w tym meczu pomogły rywalom w powiększeniu dorobku i zepchnięciu Teresina na 6 miejsce w tabeli warszawskiej Klasy okręgowej.

- W 17 minucie goście byli bliscy objęcia prowadzenia, na szczęście jeszcze wówczas im się to nie udało. Jednak w 25 minucie po rzucie wolnym wykonywanym z lewej strony pola karnego po dośrodkowaniu piłka uderzona została w dziwny i myślę że nie zamierzony sposób, niestety znalazła się w naszej bramce. Od tego momentu mecz wyglądał podobnie, nadal był wyrównany i mógł się podobać. W 45 minucie w obrębie szesnastki sfaulowany został Kamil Bartosiewicz. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze tradycyjne podszedł Kamil Smoliński i pięknym strzałem w okienko pozwolił zejść zespołowi do szatni z remisem - informuje KS Teresin.

W drugiej połowie piłkarzom z Teresina zabrakło szczęścia.

- Druga część meczu w wykonaniu podopiecznych Sebastiana Kęski była jeszcze lepsza. Zaznaczyła się wyraźna przewaga, której jednak nie udało się przełożyć na wymierne korzyści. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, skorzystali z tego goście. W 85 minucie po dograniu na prawe skrzydło, zawodnik Chlebni uderzył przy prawym słupku, Konrad Drązikowski miał kontakt z piłką, niestety nie na tyle stabilny żeby tę sytuację wybronić. Piłka odbijając się od jego ręki wylądowała w bramce i niestety po naprawdę dobrej grze mecz zakończył się porażką - napisał KS Teresin.

Runda wiosenna zapowiada się emocjonująco, a KS Teresin nie traci dystansu do rywali. Piłkarze zakończyli rundę jesienną na 6 miejscu z 33 punktami w 17 meczach. W czołówce ścisk, a lider Laura Chylice ma 8 punktów więcej. Okres zimowy to także moment na analizę sytuacji drużyny i dokonanie kilku wzmocnień. Niestety problemem KS-u jest "krótka" ławka rezerwowych. Miejmy nadzieję, że piłkarze dobrze przepracują ten czas i na wiosnę powalczą o jeszcze wyższe miejsce.