Zamknij
REKLAMA

W ramach nowych obostrzeń mecze bez kibiców. Co z wizytą w siłowni?

21:50, 15.10.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Od soboty 17 października wydarzenia sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Niezależnie od podziału na strefy - czerwoną i żółtą - zamknięte zostaną siłownie i baseny. To kolejna fala ograniczeń uderzająca bezpośrednio w branżę rekreacyjną i fitness. Premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji podkreślił, że obostrzenia mają na celu ograniczenie rozwoju pandemii. 

W ostatnich dniach możemy obserwować wzrost zachorowań na COVID-19, dlatego rząd podjął szereg decyzji, które zostały przedstawione na czwartkowej konferencji prasowej. Obostrzenia dotyczą obszarów gospodarki, życia społecznego, edukacji, kultury, a także sportu. Do tej pory strefa żółta oznaczała, że na stadionach mogło się pojawić 25 procent publiczności. Ponowny wybuch pandemii sprawił jednak, że zasady dotyczące strefy żółtej zostały zmienione. 

 - Wygramy tę walkę, jeśli solidarnie i odpowiedzialnie podejdziemy do zaleceń - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. - Wciskamy hamulec z całej siły - dodał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jakie ograniczenia dotyczą sochaczewskiego sportu?

Choć Sochaczew znalazł się w żółtej strefie, to wiele kwestii związanych z aktywnością fizyczną i organizacją wydarzeń sportowych pokrywa się ze strefą czerwoną. Od soboty 17 października wszystkie wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności. W obu strefach zamknięte zostaną także (ponownie) baseny, aquaparki i siłownie. Ten punkt wzbudza kontrowersje, ponieważ branża rekreacyjna i fitness kolejny raz pozbawiona zostanie dochodów, a członkowie klubów i miłośnicy zdrowego stylu życia pozostaną bez dostępu do miejsca umożliwiającego realizowanie swoich zainteresowań - nawet z poszanowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. 

Sport bez maseczki?

Według zaleceń ministerstwa zdrowia, uprawianie sportu zezwala na zdjęcie maseczki w konkretnym przypadku. Chodzi o bieganie i trening prowadzone na terenie lasu, parku, plaży lub ogródka działkowego. Oznacza to, że wybierając chodnik i tereny miejskie w ramach joggingu powinniśmy zasłaniać usta i nos, nawet gdy nikogo nie ma w pobliżu. Odstępstwo od tych zasad może skutkować mandatem. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%