Rugbiści Orkana odczarowali Maracanę

02:11, 21.09.2020 B.S Aktualizacja: 17:33, 23.09.2020

Ogień w oczach rugbistów Orkana Sochaczew mógł podobać się kibicom, którzy postanowili spędzić niedzielne popołudnie z jajowatą piłką. Zawodnicy Macieja Brażuka rozegrali swój najlepszy mecz w sezonie i pokazali nie tylko charakter, ale także potencjał, który w nich drzemie. W niedzielę 20 września sochaczewianie pokonali na stadionie przy ul. Warszawskiej Edach Budowlanych Lublin 37:31 i odczarowali Maracanę. RC Orkan kontynuuje zwycięską passę rozpoczętą przed tygodniem w Jarocinie.

RC Orkan zaczął mecz od 3 punktów zdobytych z rzutu karnego. Goście odpowiedzieli dość szybko i nawet wyszli na prowadzenie 6:10, ale ten dzień zdecydowanie należał do sochaczewian, którzy do 20 minuty zepchnęli Budowlanych Lublin do głębokiej defensywy. Rugbiści Orkana atakowali i szukali sobie miejsca rozciągając grę. Kibice na stadionie mieli powody do zadowolenia, ponieważ oglądali drużynę zmotywowaną do walki i szukającą sposobu na rywala. Po 20 minucie Orkan wrzucił drugi bieg - po dynamicznej akcji Jakub Młyńczak w pełnym biegu minął rywala i zaliczył przyłożenie. Chwilę później sytuację wykorzystał także kapitan Bartłomiej Sadowski, który podkreślał po meczu wysiłek całej drużyny. Do szatni Orkan Schodził z wynikiem 25:10.

-Wygraliśmy ten mecz. Sprawdziliśmy się z rywalem, z którym w tamtym sezonie przegraliśmy. Pokazaliśmy charakter - mówi Bartłomiej Sadowski, kapitan Orkana, który podkreślił rolę drużyny w każdej z przeprowadzonych akcji. - Budowaliśmy przewagę i musimy być zadowoleni z meczu i tego co pokazaliśmy. Dziś na uznanie zasłużyła cała drużyna. W moim przypadku to nie była indywidualna akcja, to była ciężka praca chłopaków z młyna i przekazanie piłki do ataku i otworzyła się dziura. Dziś czuliśmy się mocni i każdy dał 110% z siebie.

Druga połowa także zaczęła się dobrze dla rugbistów Macieja Brażuka, którzy zdobywali kolejne punkty i niestety pozwalali na więcej swobody zawodnikom z Lublina. Finalnie goście zdobyli 3 przyłożenia i zmniejszyli przewagę Orkana do 6 punktów. Mecz zakończył się wynikiem 37:31, a Maracana przy ul. Warszawskiej została odczarowana.

Już za tydzień kolejna szansa na zwycięstwo. Orkan na wyjeździe zagra z Arką Gdynia. Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport Fight.

Orkan Sochaczew – Edach Budowlani Lublin 37:31 (25:10)

Punkty: Kacper Wróbel 12, Jakub Młyńczak 5, Bartłomiej Sadowski 5, Nahuel Aluhe Dovalo Villegas 5, Artur Fursenko 5, Mateusz Pawłowski 5.

Skład: Bartłomiej Sadowski (Adam Szwarc), Artur Fursenko, Michał Szwarc, Jakub Młyńczak (Wojciech Krześniak), Radosław Rakowski, Kacper Wróbel (Kamil Miękus), Adrian Pętlak, Tomasz Markiewicz, Nahuel Aluhe Dovalo Villegas, Jakub Budnik, Daniel Niemyjski (Sebastian Misiak), Mateusz Pawłowski, Filippo Arrua (Kamil Zieliński), Michał Gadomski (Michał Polakowski), Miguel Julio Leigner (Antoni Gołębiewski).