Kulturystyka. Sochaczewianin mistrzem Europy

20:02, 19.09.2020 B.S Aktualizacja: 13:22, 20.09.2020

Polska reprezentacja bardzo dobrze zaprezentowała się pierwszego dnia Mistrzostw Europy w Kulturystyce. Wśród zawodników, którzy w piątek 19 września stanęli na podium jest także trener i zawodnik Piotr Zieliński, który zdobył tytuł mistrza Europy w kategorii do 179 cm. Sochaczewianin bardzo dobre informacje o swoim sukcesie przekazał kibicom za pomocą mediów społecznościowych. Zawody, które odbywają się w Santa Susanna w Hiszpanii potrwają do 21 września.

O sukcesach Piotra Zielińskiego informowaliśmy na początku września, gdy zdobył trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski w Kulturystyce i Fitness (IFBB). Na antenie radia Sochaczew mówił o przygotowaniach do Mistrzostw Europy, które odbywają się od 16 do 21 września w Santa Susanna w Hiszpanii. Piotr Zieliński, który na co dzień jest trenerem sportów sylwetkowych wspominał o dobrej dyspozycji i samopoczuciu związanym z nadchodzącymi startami.

Dziś widzimy efekty jego ciężkiej pracy w postaci tytułu mistrza Europy, który zdobył w piątek 18 września w Hiszpanii. Poza mieszkańcem Sochaczewa, Piotrem Zielińskim, tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wywalczyli także inni reprezentanci Polski: Sebastian Szmyt i Mariusz Bałaziński.

- mamy to! Marzenia są po to, żeby je spełniać - napisał na Instagramie Zieliński.

Piotr Zieliński podczas wywiadu na antenie radia Sochaczew zdradził także, do czego ma największą kulinarną słabość.

- Zdecydowanie pierogi ruskie - odpowiedział z uśmiechem mistrz Europy w kulturystyce Piotr Zieliński.

Kibice sportów sylwetkowych mają wiele powodów do radości z powodu sukcesów polskich zawodników w Hiszpanii. Piotrowi Zielińskiemu życzymy dalszych owocnych startów, wielu powodów do radości i zasłużonej porcji pierogów ruskich po zakończonej rywalizacji i powrocie do domu.