Łucznictwo. Sukces LKS Mazowsze Teresin w Zamościu

22:54, 14.09.2020 B.S Aktualizacja: 22:55, 14.09.2020

Reprezentanci LKS Mazowsze Teresin rywalizowali z sukcesami w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w łucznictwie. Zawody odbyły się w dniach 5-6 września w Zamościu. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Dominik Kozłowski. Bardzo dobrze zaprezentował się także drużyna dziewcząt w składzie Marysia Małolepsza, Alicja Zygmunciak i Ewelina Lisiecka.

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Łucznictwie przyciągnęły 139 zawodników, którzy reprezentowali 14 klubów z 10 województw. Rywalizowali oni w następujących kategoriach: juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy kobiety i mężczyźni.

W kategorii junior startowało 24 zawodników. Mistrzem Zrzeszenia został Konrad Kupczak z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzem Dominik Kozłowski z LKS Mazowsze Teresin, a brązowy medal zdobył Andrzej Nieścior z KS Agros Zamość.

- Bardzo dobrze postrzelała nasza drużyna dziewczyn w składzie Marysia Małolepsza, Alicja Zygmunciak i Ewelina Lisiecka. Przez chwilę organizatorzy zafundowali zdziwienie na twarzach naszych zawodniczek i zaprosili zespół na pierwsze miejsce lecz po skorygowaniu błędu sędziowskiego, finalnie dziewczyny skończyły na 2 miejscu. Pozostali też zacnie strzelali, indywidualnie - Marysia Małolepsza 4 miejsce, Sebastian Błaszczyk uplasował się na 6 miejscu, tuż za nim Miłosz Olczak - poinformował LKS Mazowsze Teresin w mediach społecznościowych.

Klasyfikację klubową łączną wygrał LKS Łucznik Żywiec przed KS Stella Kielce i KS Agros Zamość. Wśród województw najlepiej wypadło śląskie, które znalazło się przed świętorzyskim i podkarpackim. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i KS Agros Zamość. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu.