Zamknij
REKLAMA

Ekstraliga Rugby. Były trener reprezentacji Polski pomaga Orkanowi przed sezonem

11:58, 23.07.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Rugbiści Orkana przygotowują się do nowego sezonu Ekstraligi. Ten rozpocznie się dla nich w weekend 15-16 sierpnia w Krakowie - przeciwnikiem Juvenia. W tym tygodniu drużynie Macieja Brażuka pomaga także były szkoleniowiec reprezentacji Polski Tomasz Putra, który analizuje pracę nie tylko pierwszej drużyny, ale także poszczególnych sekcji i funkcjonowanie klubu. 

Silna grupa zawodników Orkana pojawia się na treningach. Jest energia, atmosfera i przede wszystkim ciężka praca do wykonania, która pomoże sochaczewskiej drużynie dołączyć do rugbowej czołówki. Na treningu widać także pełną koncentrację związaną z planem na nadchodzący sezon.

- Zawodnicy mają dużo zapału, rozpoczęliśmy przygotowania pełni energii i wiem, że jeśli dobrze przepracujemy najbliższe dni to możemy powalczyć o wyższe miejsce. Mamy fajny plan i myślę, że to wszystko będzie się dobrze rozwijało - mówi Maciej Brażuk, trener Orkana. 

W przygotowaniach Orkanowi pomaga człowiek z wielkim sportowym doświadczeniem. Tomasz Putra to multimedalista mistrzostw Polski, były trener reprezentacji, który związany był także między innymi z francuskim klubem LOU Lyon. 

- Jestem w sztabie szkoleniowym Lyonu. Zajmuję się zawodnikami w centrum formacji. To bardzo ważna praca z młodzieżą (U18), która już za chwilę przechodzi na grę zawodową. Przyjechałem na zaproszenie działaczy klubu i Macieja Brażuka i zawsze chętnie tu przyjeżdżam, żeby wspierać zawodników Orkana - mówi trener Tomasz Putra. - Jestem tu, żeby obejrzeć drużynę i jej sposób funkcjonowania. W Sochaczewie jest presja związana z Orkanem. Cały czas analizujemy treningi i pracę drużyny, klubu, żeby ten poziom gry i działania nieustannie podnosić. Chcemy przede wszystkim poprawić miejsce Orkana w tabeli Ekstraligi - dodaje z przekonaniem trener Tomasz Putra. 

- Mamy Tomka, który był świetnym zawodnikiem, później trenerem. Miałem przyjemność grać w reprezentacji właśnie za jego kadencji. Z jego wiedzy korzystamy już nie po raz pierwszy. Pomaga nam w treningach, także w stworzeniu planu gry, który będziemy mogli realizować w dalszym etapie. Spotkanie z nim to korzyść dla zawodników i naszych trenerów - mówi Maciej Brażuk. 

Miniony sezon zawodnicy Macieja Brażuka zakończyli na 8. miejscu, choć w wielu przegranych spotkaniach zawzięcie walczyli o każdy punkt do samego końca. Orkan Sochaczew pierwszy mecz rozegra z Juvenią w Krakowie. Mecz w weekend 15-16 sierpnia. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz