Zamknij
REKLAMA

MOSiR Sochaczew daje zielone światło sportowcom. Boiska otwarte na nowych zasadach

08:57, 29.04.2020 | B.S
Skomentuj
MOSiR Sochaczew
REKLAMA

Pandemia sparaliżowała rozgrywki sportowe i ograniczyła naszą codzienną aktywność fizyczną. Choć na mecze przy pełnych trybunach trzeba jeszcze poczekać, to już od 4 maja będziemy mogli korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie udostępni mieszkańcom i sportowcom obiekty przy ul. Warszawskiej i ul. Chopina. Ile osób będzie mogło przebywać na boiskach?

W ramach „odmrażania” aktywności fizycznej ponownie można uprawiać sport w lasach i parkach. Jest to pierwszy z pięciu kroków związanych z powrotem do normalności. Kolejny wejdzie w życie tuż po majówce – od 4 maja będzie można korzystać z boisk i stadionów, choć z pewnymi ograniczeniami związanymi z ilością ćwiczących.

- W ślad za decyzjami rządu z dużą przyjemnością mogę powiedzieć, że od 4 maja otworzymy w Sochaczewie obiekty o charakterze otwartym, czyli te na powietrzu. Dotyczy to boisk sportowych i kortu tenisowego przy ul. Warszawskiej oraz obiektów przy ul. Chopina 101 w Chodakowie, czyli głównego boiska trawiastego oraz sztucznego - tłumaczy Mieczysław Głuchowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pracuje także nad harmonogramem korzystania z obiektów w porozumieniu z klubami sportowymi i stowarzyszeniami.

- Stowarzyszenia będą musiały się bezwzględnie stosować do obowiązujących przepisów o ilości osób przebywających na boisku, czyli maksymalnie 6 osób. Na korcie mogą przebywać 2 osoby. Kierownicy obiektów są w kontakcie z prezesami i przedstawicielami klubów i stowarzyszeń sportowych. Ustalamy harmonogram ćwiczeń - mówi Mieczysław Głuchowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.

Nie są jeszcze znane szczegóły pozostałych etapów związanych z powrotem do sportowej rzeczywistości, a ma być ich 5. Kolejne etapy zakładają uruchomienie między innymi treningów halowych w zamkniętych grupach do 6 osób, a także udostępnienie szerszej infrastruktury sportowej jak pływalnie i siłownie. 

- Myślę, że po weekendzie majowym basen będzie gotowy do napełnienia wodą, bo udało nam się przeprowadzić szereg prac konserwacyjnych - wspomina także Mieczysław Głuchowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy do rywalizacji sportowej mogliby powrócić przedstawiciele gier zespołowych z naszego regionu. Wytycznych możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez premiera Mateusza Morawieckiego 29 maja na boiska wybiegną piłkarze PKO Ekstraklasy.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

KK

0 0

A Pan Głuchowski też będzie biegał???? 11:47, 29.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrenerTrener

0 0

A jak z dostępem do siłowni na powietrzu? 12:08, 29.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolaPola

1 1

Wczoraj obok Szkoły podst nr 2 ,ul Staszica widziałam jak ludzie ćwiczyli na otwartej siłowni .
Chyba nie trzeba specjalnego pozwolenia,tylko rozsądnego korzystania. 12:15, 29.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz