Zamknij
REKLAMA

Maciej Brażuk trenerem Orkana

01:42, 14.01.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek 13 stycznia zarząd RC Orkan oficjalnie poinformował, że kapitan drużyny Maciej Brażuk poprowadzi drużynę w rundzie wiosennej. Pierwszym rywalem sochaczewskiego zespołu będą Budowlani Lublin, którzy rozegrają ten mecz u siebie. Do rozpoczęcia Ekstraligi pozostały niecałe 2 miesiące - start już 7 marca. 

Maciej Brażuk to wieloletni kapitan i manager drużyny Orkana, który posiada cenne doświadczenie w reprezentacji - ponad 40 rozegranych spotkań, z czego 20 z kapitańską opaską na ramieniu musi robić wrażenie. Zawsze zaangażowany w działania klubu - zarówno te boiskowe, jak i około sportowe. Maciej Brażuk prowadził drużynę już jesienią w zastępstwie za Gruzina Michaiła Czaczułę, który musiał wrócić do kraju ze względu na sprawy osobiste.

Jak podaje oficjalny komunikat:

- Ten pobyt przedłużył się na tyle długo, że wspólnie uznaliśmy, że nie ma już sensu, by trener wracał do drużyny, której nie prowadził przez całą rundę. Maciej w roli trenera spisywał się bardzo dobrze. Jego wieloletnie doświadczenie ligowe i reprezentacyjne powoduje, że jest świetnie przygotowany do prowadzenia drużyny. Ważne, że zaakceptowali go zawodnicy. Na treningach widać i czuć atmosferę pracy – mówi prezes RC Orkan, Mieczysław Głuchowski.

- Nie planowałem tego, ale bardzo się cieszę z tej nowej roli. Ten sport to prawie całe moje życie. Niemal dwa lata temu zaczęliśmy odbudowę sochaczewskiego rugby. Mam wrażenie, że idziemy w dobrym kierunku. Klub rozwija się na każdym polu. Cel wciąż jest ten sam – dołączyć do drużyn walczących o medale mistrzostw Polski seniorów w rugby XV. Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, ale wierzę w tę drużynę i naszych zawodników. Będę to powtarzał wszędzie, mamy najbardziej perspektywiczną ekipę w Polsce z najprawdopodobniej najniższą średnią wieku. Przyszłość jest przed nami – mówi Maciej Brażuk.

Przygotowania do rundy wiosennej już trwają. Najbliższym rywalem Orkana będzie drużyna Budowlanych Lublin, z którą sochaczewscy rycerze poradzili sobie na własnym boisku w I kolejce wygrywając 27:15. Tydzień później odbędzie się mecz w Chodakowie - rywalem zamykająca tabelę Arka Gdynia, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała. 

- Cel na wiosnę jest jeden: w każdym meczu grać o zwycięstwo, zdobywać kolejne doświadczenia, wprowadzać do drużyny naszą młodzież, którą wciąż szkolimy najlepiej w Polsce. A wynik przyjdzie. Teraz najważniejsze, by się do tego sezonu dobrze przygotować  - dodaje Maciej Brażuk.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

korekkorek

7 0

Arka Gdynia jest ostatnia, Budowlani Lublin przedostatni a tuż przez nimi są nasi "sochaczewscy rycerze" czyli na 9 drużyn Orkan jest na pozycji numer 7:) ale potencjał jest...
zacytuje słowa pana Osieckiego z innego portalu - słowa które wypowiedział w 2010 roku bedąc kandydatem na Burmistrza

"Jeśli chodzi o dyscypliny, to z oczywistych względów bardzo bliskie memu sercu jest rugby. Nasz zespół ma gigantyczny potencjał, który można wykorzystać do promocji miasta na skalę ogólnopolską, ba, wręcz europejską."

dekade pozniej nadal widac ze potencjał jest ale jeszcze sie nie rozwinął

08:46, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz