Zamknij
REKLAMA

OSP Budki Piaseckie i wielki turniej FIFA20 dla Mai Kapłon

04:16, 13.01.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

12 stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Budkach Piaseckich zorganizowała wydarzenie, jakiego jeszcze w naszych stronach nie było. 96 miłośników gry FIFA20 zmierzyło się ze sobą w charytatywnym turnieju e-sportowym na rzecz Mai Kapłon, mieszkanki sąsiedniego Teresina. W Efekcie udało się zebrać 5718,19 zł!

Wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu OSP w Budkach Piaseckich i ich przyjaciół, udało się przygotować aż 10 stanowisk do gry. To nie wszystko. Do turnieju na rzecz Majki zaangażowało się kilkunastu sponsorów, którzy między innymi przekazali fanty i gadżety na loterię, która towarzyszyła wydarzeniu. Choć emocji sportowych nie brakowało to zmaganiom towarzyszyła pogodna atmosfera i dobra zabawa. 

- Pomysł narodził się spontaniczni, ponieważ kilka razy ograł mnie mój brat. Pomysł przedstawiłem na zebraniu strażackim, kto mógłby pomóc, wziąć ze sobą może konsolę albo TV. Odzew był bardzo duży. Wiemy jaka kwota jest potrzebna Mai, dlatego cieszymy się, że musieliśmy 3 razy wymieniać zapełnione puszki - mówi uśmiechnięty Kamil Bigaj, naczelnik OSP Budki Piaseckie, pomysłodawca turnieju. 

Wydarzenie pokazało także, jak wspaniałą i zjednoczoną społecznością są Budki Piaseckie. Koło Gospodyń Wiejskich "Mazowianki" przygotowało słodki poczęstunek i kanapki, które wśród zawodników cieszyły się ogromnym powodzeniem. 

- Jestem pod wielkim wrażeniem, że nasza młodzież potrafiła się tak zorganizować w loterię fantową. Sami szukali sponsorów - mówi Dorota Bigaj, sekretarz KGW Mazowianki z Budek Piaseckich. - Przygotowaliśmy trochę słodkości, domowych ciast, owoce i kanapki ale szybko zniknęły! W turnieju głównie startowali panowie, a jak wiadomo panowie lubią zjeść!

Kibice i zawodnicy nie kryli zadowolenia, tym bardziej, że cel był niezwykle ważny i szlachetny. Jak się okazało poziom był wysoki, a mecze zacięte! Najlepszy okazał się Michał Bargieł. Drugie Miejsce podium wywalczył Krystian Zając, a na trzecim znalazł się Max Żakowski. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

JokeJoke

1 0

Fajna sprawa, wydarzenie na +. Może jeszcze uda się po raz kolejny taki turniej ? Brakuje tego w okolicy 14:26, 13.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnonAnon

0 0

Za rok w styczniu kolejny charytatywny turniej FIFA21 :) 16:14, 14.01.2020