Udane starty Ani Mrożewskiej na ME w sportowym ratownictwie

02:05, 23.09.2019 B.S Aktualizacja: 02:05, 23.09.2019

Ania Mrożewska pokazała dobrą formę we włoskim Riccione na Mistrzostwach Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym! W sobotę 21 i w niedzielę 22 września zawodniczka sochaczewskiego WOPR-u rywalizowała w 4 konkurencjach poprawiając własne wyniki życiowe.

Udział w tak prestiżowej imprezie to cenne doświadczenie dla młodej zawodniczki, która pokazała, że mimo presji stać ją na bicie własnych rekordów. W konkurencji 200 m. z przeszkodą Ania Mrożewska zajęła 13 miejsce, uzyskując swój nowy rekord życiowy w tej konkurencji. W konkurencji 100 m "Ratownik" zajęła 10 miejsce, również z nowym rekordem życiowym. W wyścigu sztafetowym 4x50m nasze reprezentantki z Anią płynącą na drugiej zmianie w składzie zajęły 5 miejsce, poprawiając swój czas z eliminacji. W wyścigu sztafet 4x25m holowanie manekina (Ania popłynęła na ostatniej zmianie), dziewczyny weszły do finału z piątym czasem eliminacji. W finale popłynęły doskonale i także poprawiły uzyskany wcześniej wynik. Finalnie zajęły wysokie 4-te miejsce.

Jak informuje sochaczewski oddział WOPR:

"Dziękujemy całej reprezentacji za weekend pełen sportowych emocji, a przede wszystkim Ani Mrożewskiej za wyśmienite starty i wyniki które osiągnęła. Dziękuje też Marcinowi Mrożewskiemu, Tacie Ani, który dopingowała całą naszą drużynę w tym Anię, trzymając flagę którą widać na udostępnionym zdjęciu. Zarząd Sochaczewskiego WOPR składa podziękowania dla wszystkich osób które były zaangażowane we wszystkich etapach i aspektach przygotowań Ani do tych trudnych zawodów. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie można wykorzystać zdobyte doświadczenia, a dyscyplina Sportowe Ratownictwo Wodne nie zniknie z pływalni Orka."

Więcej informacji na oficjalnym profilu WOPR Sochaczew.