Zamknij
REKLAMA

Gminne zawody OSP w Teresinie. Paprotnia znowu najlepsza! [ZDJĘCIA]

17:06, 07.09.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

W sobotnie przedpołudnie na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do rywalizacji strażaków z jednostek OSP gminy Teresin. Po raz trzeci z rzędu najlepsi okazali się zawodnicy z Paprotni. Na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele OSP Budki Piaseckie, którzy razem z OSP Paprotnia przystąpią do rywalizacji na szczeblu powiatowym. Te zawody już za tydzień 14 września także w Teresinie. 

W wielu gminach w ten weekend odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, podczas których zawodnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami technicznymi ale także zręcznością i szybkością. Podczas rywalizacji w Teresinie najlepsi okazali się strażacy z Paprotni, którzy już za tydzień będą bronić zeszłorocznego pierwszego miejsca w powiecie. Ze względu na zeszłoroczne zwycięstwo OSP Paprotnia ma zapewniony udział na zawodach powiatowych dlatego dodatkowo gminę Teresin będzie reprezentować drużyna z Budek Piaseckich. Trzecie miejsce zajęła jednostka OSP Teresin. 

- Dziś szczęście nam dopisało. Konkurencja bojowa dobrze nam poszła. Mamy jeszcze nad czy pracować przed zawodami powiatowymi. jesteśmy dobrej myśli. Atmosfera super u nas w drużynie. Zrobimy pewnie 2 treningi, poprawimy błędy i pokażemy już 14 września w Teresinie na co nas stać! Jestesmy mistrzami z ubiegłych dwóch lat i proszę Was wszystkich o super doping, to nam na pewno pomoże! - mówi Mariusz Tkaczyk, zastępca naczelnika OSP Paprotnia. 

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie i technicznej konkurencji bojowej.

Wśród kobiet zwyciężyły przedstawicielki OSP Budki Piaseckie, które pokonały w bezpośredniej rywalizacji dwóch drużyn zawodniczki OSP Teresin. W kategorii 16-17 lat Budki Piaseckie także okazały się najlepsze. Drugie miejsce przypadło OSP Szymanów. W rywalizacji wiekowej 12-15 lat drużyny zamieniły się miejscami - pierwsze zajęli młodzi strażacy OSP Szymanów, a drugie OSP Budki Piaseckie. 

Klasyfikacja generalna zawodów: 

OSP Paprotnia - 94,06 pkt.

OSP Budki Piaseckie - 100,58 pkt.

OSP Teresin - 108,05 pkt.

OSP Szymanów - 110,13 pkt.

OSP Mikołajew111,98 pkt.

Najbliższe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP już za tydzień 14 września w Teresinie na stadionie GOSiR. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone