Zamknij
REKLAMA

W Teresinie rywalizacja OSP. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

10:21, 06.09.2019 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 7 września na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie dojdzie do rywalizacji gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Pierwszego miejsca będą bronić strażacy z Paprotni. Do rywalizacji przystąpi 6 z 7 jednostek w gminie. Dodatkowo do zawodów przystąpią 2 drużyny kobiece z Budek Piaseckich i Teresina. Początek zawodów o godzinie 10:00. 

W środę gośćmi Magazynu Sportowego Radia Sochaczew byli między innymi Dariusz Tartanus - komendant gminny i Dawid Klata - druh i sekretarz OSP Teresin, którzy opowiadali o przygotowaniu i organizacji Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP. W najbliższy weekend 7 września zawody odbędą się na szczeblu gminnym, a już za tydzień 14 września do rywalizacji przystąpią najlepsi z powiatu. 

- Zawody gminne są eliminacją do zawodów powiatowych. Pierwszego miejsca z zeszłego roku bronią zawodnicy OSP Paprotnia, którzy mają zagwarantowany udział w zawodach powiatowych. Jeżeli chodzi o grupę seniorską, gdzie mamy 7 gmin na terenie powiatu, to Teresin będzie mógł wystawić aż 2, czyli najlepszy zespół poza drużyną z Paprotni - Dariusz Tartanus,  tłumaczy komendant gminny.

W jakich konkurencjach zmierzą się Jednostki OSP?

- Pierwszą konkurencją jest sztafeta 7 x 50 m. z różnymi przeszkodami. Zaczynamy od podłączenia węża do rozdzielacza, następnie sprint i podanie prądownicy w strefie zmian. Wśród przeszkód ścianki, równoważnie, skok przez rów, slalom i płotek. Jest też jedna wysoka ściana, na którą trzeba wskoczyć. Na końcu, na ostatniej prostej podpinamy wąż do rozdzielacza i prądownicę. Końcowym sygnałem jest podniesienie prądownicy do góry. Druga konkurencja to typowe ćwiczenie bojowe, zręcznościowe, które polega na ułożeniu linii gaśniczej składającej się z dwóch odcinków. - opisuje Dawid Klata, druh i sekretarz OSP Teresin. 

Rozmowa dostępna na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz