Zamknij
REKLAMA

Konferencja prasowa Orkana. Celem top 3!

15:26, 23.08.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

W piątek o 14:00 w Kramnicach Miejskich odbyła się konferencja prasowa Orkana Sochaczew. Zarząd klubu zaprezentował nowego trenera i odniósł się do kilku kwestii związanych ze startem Ekstraligi, w tym między innymi do transmisji w Polsacie Sport Fight. Pierwszy mecz nowego sezonu już 1 września w Chodakowie o 13:45, a rywalem sochaczewskich rycerzy będą Budowlani Lublin.

- Z Panem Andrzejem Kopytem mieliśmy umowę na rok i ona niestety się skończyła - tłumaczył na antenie Radia Sochaczew prezes Orkana Mieczysław Głuchowski. Miejsce Andrzeja Kopyta zajął Michaił Czaczua, który powiedział, że drużyna celuje w miejsce w pierwszej trójce Ekstraligi, a co za tym idzie będzie walczyć o medale. Dzisiejsza konferencja prasowa była okazją nie tylko do zaprezentowania nowego trenera ale także do podziękowania Andrzejowi Kopytowi, który na spotkaniu był obecny. Czy były trener wybiera się na sportową emeryturę? Nie do końca. Choć żegna się ze stanowiskiem trenera to nadal pozostaje w rodzinie Orkana, a być może poprowadzi drużynę w rywalizacji 7-osobowej. 

- Taki był właśnie wcześniejszy plan naszej współpracy i chciałem się oddać także innym przyjemnościom, nie tylko rugby. Jestem żeglarzem i narciarzem, a niestety nie miałem na to czasu, a teraz już jestem nieco swobodniejszy. Z rugby oczywiście ciągle jestem związany poprzez komentarze sportowe dla wielu stacji, a przede wszystkim będę uczestniczył w życiu naszego zespołu i będę dopingował Orkana - powiedział Andrzej Kopyt, były trener Orkana Sochaczew. 

W Orkanie jest także miejsce dla młodych zawodników, którzy ostatnio reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 18 rugby 7, które odbyły się 17-18 sierpnia w Gdańsku. Stopniowo do seniorskiej drużyny dołączą Michał Szwarc, Igor Kocimski, Jan Mrozinski, Przemysław Dobijański i Adam Szwarc.

Maciej Brażuk - kapitan i manager drużyny podkreśla, że okno transferowe jeszcze trwa i nie wyklucza, że jeszcze ktoś zasili sochaczewską drużynę. Do składu dołączył między innymi Levani Barkava były zawodnik Budowlanych Lublin. Podczas konferencji poruszony został wątek transmisji telewizyjnych - od nowego sezonu wybrane mecze kolejki będą transmitowane na antenie Polsatu Sport Fight. Wiceprezes Robert Małolepszy podczas konferencji apelował do innych klubów o pełną mobilizację i współpracę pod kątem promocji Ekstraligi i zachęcania kibiców do uczestniczenia w meczach. Zarząd klubu podkreślał wsparcie miasta, które jest najważniejszym partnerem drużyny i klubu. Na konferencji pojawiła się Agata Kalińska - naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, która życzyła Orkanowi między innymi sukcesów w nowym sezonie.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BoniekBoniek

1 0

Aż się zakrztusiłem kefirem z Lidla :D .... chyba w Master Chef Junior :) Od lat słyszę takie przechwałki. Wiecie co takiego ma wpływ czy Orkan Rugby awansuje czy nie? A tylko i wyłącznie jak inne drużyny rozegrają przygotowania do sezonu. Wasz poziom od lat jest taki sam - zerowy. Wiec jak innym się noga powinie to wtedy idziecie do góry.

patrząc na trybuny to wcale się nie dziwię P. Małolepszemu, że zachęca... ludzi na palcach jednej ręki i to znajomi albo rodzina :D Ale magistrat zakłamuje ile to kibiców nie przyciąga ten sport... Ludzie mają oczy i widzą - nikt w wasze brednie nie wierzy. 14:15, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone